Korona Öncesi ve Sonrası

Korona Öncesi ve Sonrası

Korona Öncesi ve Sonrası

 

Şu zor zamanlarımızda bu covıd-19 denilen virüsün yayılmasını engellemek için kendimizi karantinaya alıyoruz ve evimizden çıkamıyoruz. Bu hastalığı en hafif şekilde atlatmak için önlemimizi alalım gerisini Allah’a bırakalım.

Coronanın çıkmasıyla herkes bır paniğe kapıldı,marketler dolup taştı ve evlere stok yapmaya başladılar,çeşitli yardım kampanyaları başlatıldı..vs. tabii bunlar olması gerekenler ve gerçekten bazı ülkelere göre Türkiye çokta güzel önlem aldı gerekenler yapılmaya devam ediyor,çalışanlarımızdan Allah razı olsun diyelim ve karantına sürecinde ailemizi,birbirimizi daha çok önemseyelim çünkü şöyle bir gözlemde bulundum.

Korona öncesi ve sonrası olarak baktığımda aile içi ve sosyal hayatta cok fazla iletişime önem vermediğimizi farkettim hem de kendimizi geliştirmek adına bir fırsat bence şöyle ki böyle bır hastalık cıktı ve bırbırımızı hemde kendımızı daha cok önemsemeye başladık değerlerimizin farkına varmaya başladık.

Hemen hemen tüm gün evdeyiz ve ailemizle daha çok vakit geçirmeye başladık gece hayatını unuttuk gezmeyi unuttuk ve sadece en çok sevdiklerimizi ailemızle beraber hemde kendimizle beraber basbasayız evet gece hayatını eğlenmeyı unuttuk ama kendimizi ve yaradanı daha cok hatırladık çünkü insanoğlu kendiyle basbasa kalınca yaradanı hatırlayabiliyor şimdi boyle bır hastalık çıktı ve dualar etmeye daha cok amin denılmeye başlandı.

Gerçek bu…corona ıyı kı cıktı mı yoksa nereden cıktı keske böyle bır sey olmasamıydı orası tartışılır ama her şerde bır hayır vardır derler acaba böyle bir durum mu? Mesela İspanya’nın Grana kentinde bir camiide 500 yıl sonra yani Endülüs Devleti’nin yıkılmasından bu yana ilk defa açıktan ezan okundu ve tüm müslümanları duygulandırdı.

İzlediğim bir videoda tabı doğruysa italya’da dısarıda cuma namazı kılan müslümanların arkasında namaz kılan bırkac hırıstıyan gördüm ve çok şaşırdım sonra da kendi kendime ey corona sen nelere kadirsin dedim bunlar kendi düşüncelerim benim neyse.. demem o ki yasasın evdeyız bol bol okumaya ve arastırmaya vaktımız var o zaman size tavsiyem yenı kitaplar okuyun ve kendinize vakit ayırın unutmayın kı ınsanoğlu kendiyle basbasa kaldığı zaman kendini tanır ve benliğini bulur daha cok kendini geliştirir.Bıraz inziva biraz önlem. Sağlıcakla kalın…:)

Portakal_cicegim
İstanbul Aydın üniversitesi mezunu Okumayı ve yazmayı seven
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
“İlham Perisi Bize de Uğrarmı be?” Diyenlere…

“İlham Perisi Bize de Uğrarmı be?” Diyenlere…

Sonraki
Ekonomiye Keynes Eli!..

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.