Klanlar.org Oyun Eleştirisi

Ortaçağ döneminde geçen bu oyun browser tabanlı olmasına rağmen android ve ios cihazlarınla uyumlu uygulaması sayesinde rahatlıkla oynayabileceğiniz bir oyun.

Grafik arayüzü yıllardır hemen hemen aynı kalmasına rağmen hoş ve sade bir görünüme sahip.

Savaş ve strateji oyunlarına gönül vermiş kişilerin rahatlıkla oynayabileceği bir oyun olmasına rağmen pay to win özelliği biraz ön plana çıkıyor. Tabi bunu beceri ve tecrübenizle ekarte etme şansına da sahipsiniz.

Klanlar oyunu adından da anlaşılacağı üzere tek başınıza değil,diğer oyuncular ile beraber oynadığınız fakat bireysel gelişmenin ön planda olduğu bir oyundur. Binlerce oyuncunun dünya hakimiyetini sağlamak için savaştığı,diplomasi yaptığı bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Gerçek zamanlı bir oyun olan klanlar, emek vermeniz gereken bir oyun olmasıyla birlikte, ansızın şehrinize gelecek bir saldırıyla emeklerinizin heba olması anlamına da geliyor.

Sizlere en büyük tavsiyem başlamak için birkaç kez düşünün ve öyle başlayın. Zira büyük oranda bağımlılık yapabiliyor.

Oyuncuların yaş ortalamadı 15-45 yaş olsada diğer yaş gruplarından da oyuncular çokça bulunmakta.

Oynanış olarak detaya girmeyeceğim fakat başlangıç yardımları ve çeşitli etkinliklerle köyünüzü geliştirip diğer oyuncuların köyünü fethetmeye çalışacaksınız. Tabi diğer oyuncularda sizin köyünüzü ele geçirip dünya hakimiyetini klan olarak elde etmeye çalışıyor olacaklar.

Basit bir oynanış biçimine sahip bu oyun yıllardır dünyaçapında oyuncuları bir araya getiriyor.

okur

Yazar: Emre D.

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.