GAİN NEDİR? GAİN'DE NELER İZLEYEBİLİRSİNİZ?

Yeni nesil dijital platformlar televizyonları yerinden etmek konusunda bir hayli başarılı. Netflix ile başlayan dijital medya akımı ülkemizde de gelişerek yepyeni platformları bizlere armağan ediyor. İşte Gain de bu mecralardan birisi. Puhu, BluTv ve Exxen platformlarının arasında kendine yer edinen Gain henüz yeni bir platform olmasıyla umut vadediyor. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorulan “Gain Nedir? ” sorusuna ” Farklı seslere, başka renklere, bağımsız hikaye biçimlerine önem veren, yenilikçi, eğlenceli kısa ve uzun içeriklerden oluşan yeni nesil bir içerik platformudur.” olarak cevap veren Gain yapımcıları söylediklerini kanıtlar nitelikte olan içerikleriyle izleyicilerden tam not alıyor. 

Eğlence programları, haber, dizi, belgesel, müzik, spor, film gibi kategorilerin aldığı Gain’de çeşitli kategorilerde canlı yayınlar da bulunuyor. Her bir içeriği tanıtmak mümkün olmasa da izlemenizi önerdiğim yapımları elimden geldiğince aktaracağım.

10 BİN ADIM

Başrollerinde Engin Günaydın’ın ve Devin Özgür Çınar’ın yer aldığı 10 Bin Adım dizisi, ayrıldıktan sonra ayrılan iki eski sevgilinin her gün 10 bin adım atarken yaşadıkları anıları ve konuşmaları konu alıyor.  Her bir bölümü Yaklaşık 10 dakika uzunluğunda olan 10 adet bölümden oluşan dizi, 10.bölümü ile sezon final yapmıştır. Her bölümünde Engin Günaydın’a ve Devin Özgür Çınar’a eşlik eden yetenekli oyuncular diziye renk katarken işlenen hikayeler adeta oyuncularla birlikte vakit geçiriyormuş hissini yaşatıyor. Samimi bir dille aktarılan öyküleri kendilerine has karakterleri ile yansıtan iki başrol ise harika bir oyunculuk sergiliyor. Yer yer güldüren, yer yer düşündüren ve “İşte ben de tam böyle hissediyorum.” dedirten sahneleri yansıtan dizi Gain’de mutlaka izlemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

TERAPİST

Gain’de dizi kategorisi içerisinde yer alan Terapist, gerilim sevenler için biçilmiş kaftan. Psikolojik olarak sorunlar yaşayan 5 hastanın düzenli olarak aldıkları terapi seanslarını işleyen dizide olay, psikiyatristin eşinin öldürülmesiyle başlıyor. Katilin kim olduğunu bulmaya çalışan psikiyatrist, tek tek geçmişe giderek zeka ve gerilim dolu dakikaları izleyicilere yaşatıyor. Toplum içerisinde sıkça görülen durumlara parmak basarak psikolojik gerilim statüsüne yerleşen dizi, bilindik simaların oyunculuk yeteneklerini sergilediği harika bir serüveni gözler önüne seriyor.

ELE GÜNE KARŞI: BİR MFÖ BELGESELİ

MFÖ… Uzun süreli müzik grupları arasında bulunan, ülkemizin en değerli taşları arasında yer alan bir grup. 50 yılı aşkın kariyerlerini, hiç görmediğiniz sahne görüntülerini, sahne arkasını, konserlere ve şarkı kayıtlarına hazırlanma safhasını yansıtan Ele Güne Karşı belgeseli müzik severlere harika dakikalar yaşatıyor.

SAHNE ARKASI 

 Müzik kategorisinde bulunan Sahne Arkası, müzisyenlerin sahne öncesinde yaşadıklarını ve sohbet havasındaki röportajlarını yansıtan bir seri. Şimdiye kadar Nükhet Duru, Gökhan Türkmen, Ari Barokas, Jakuzi, Gaye Su Akyol, Erdal Erzincan, Kalben, Can Güngör ve Ceylan Ertem gibi müzisyenleri ağırlayan seri; ilerleyen dönemde yine pek çok değerli sanatçı ile bizi buluşturacak gibi gözüküyor.

İLBER ORTAYLI İLE ZAMAN MAKİNESİ

Tarih denildiği an akla gelen ilk insan olan İlber Ortaylı, bilgeliği ile buluşturduğu samimi halleriyle Gain’de yer alıyor. Her bölüm farklı bir insanı, olayı veya kavramı anlatan İlber Ortaylı; tarihte yaşananları dikkat çekici detaylarla aktararak izleyicileri bilgilendiriyor. Kendine has üslubü ile yediden yetmişe herkesin sevdiği İlber Ortaylı’yı bizlerle buluşturduğu için Gain’e teşekkür etmek gerek.

 AHMET MÜMTAZ TAYLAN İLE İSTANBUL HESABI

Düşük bütçeyle her bölüm İstanbul’un farklı semtlerini gezen Ahmet Mümtaz Taylan, sevilen kişiliğini her bölümde yansıtıyor. Hem eğlenceli bir geziye çıkmak hem de İstanbul’u gezmek için izleyebileceğiniz bu seri, Ahmet Mümtaz Taylan ile Kilyos, Balat, Moda, Cihangir gibi güzide semtleri gezmenizi sağlıyor.

Eylül
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ANİSA
Sonraki
BAŞKA KURTULUŞ YOK!

BAŞKA KURTULUŞ YOK!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.