Katlanan Telefon Hayali Başka Bahara Kaldı: Samsung Galaxy Fold’un Satışı Ertelendi

Samsung'un Katlanan Telefon Satışı Ertelendi

Samsung’un Katlanan Telefon Satışı Ertelendi

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung, geçen ay tüm dünyanın dört gözle beklediği katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıtmıştı. Geçen ay ön satışa çıkarılan Galaxy Fold’un resmi satış tarihi ise 26 Nisan olarak açıklanmıştı. Samsung’un ilk katlanabilir telefonu, özel olarak geliştirilen ekran ve menteşe sistemine sahip. Kitap gibi açılan katlanabilir telefonu açtığınızda herhangi bir kat izi bulunmaksızın 7.3 inç büyüklüğünde ve 1536×2152 piksel çözünürlüğünde bir ekranla kullanabiliyorsunuz.

Samsung'un Katlanan Telefon Satışı Ertelendi

Ekranın sağ üst kısmında kameralara ev sahipliği yapan bir çentiğin yer aldığı telefonun dış yüzeyinde ise 4.6 inç büyüklüğünde ve 840×1960 piksel çözünürlüğünde bir ekran daha yer alıyor. Ayrıca her iki ekran da 420 ppi değerine sahip. Samsung, Galaxy Fold için “200 bin katlamaya dayanabilir” sözünü veriyor. Bu da genel kullanımda ortalama 5 yıllık bir süreye tekabül ediyor. Genel olarak Galaxy S10 serisi ile aynı donanım özelliklerine sahip olan akıllı telefonun fiyatı 1980 dolar (11.660 TL) olarak belirlenmişti.

Test İçin Basına Gönderilen Telefonlar Bozuldu

Samsung bu hafta BBC’nin de aralarında bulunduğu uluslararası basına, test etmeleri için katlanan telefonu Galaxy Fold’u göndermişti. Ancak işler Samsung’un beklediği gibi gitmedi ve dünyanın satışa çıkarılan ilk katlanabilir telefonu bir fiyasko olarak tanımlandı. Çünkü telefonu test eden pek çok gazeteci, cihazlarda ekran sorunlarıyla karşılaştı. Pek çok gazeteci, sadece birkaç gün kullanımdan sonra ekranın bozulduğunu söyleyerek, bozulmuş Galaxy Fold’ları sosyal medyada paylaşmaya başladı. Bu olumsuz gelişmelerin ardından Samsung’dan açıklama gecikmedi ve şirket, telefonu kullanırken ekrandaki koruyucu plastik filminin çıkartılmaması konusunda kullanıcıları uyardı.

Samsung'un Katlanan Telefon Satışı Ertelendi

Ancak, aynı sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları cihazın filmini dahi çıkarmadığı halde aynı sorunla karşılaşmıştı. Uzmanlar, Galaxy Fold’un bozulduktan sonra tamir edilme güçlüğünü, tamir edilse bile yüksek maliyetli olduğunu ortaya koyunca Samsung, Galaxy Fold satışlarını ani bir karar ile geçici bir süreliğine durdurma kararı aldı. Tüm bu gelişmelerin ardından, şirketin Galaxy Fold üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığını ve teknik problemlerin çözülmesi için zaman kazanıldığını tahmin ediliyor. Galaxy Fold’un şimdi ne zaman satışa çıkacağı merak konusu oldu.

Önerilen İçerik: Komedi Gibi Gerçek: Dizideki Gibi Devlet Başkanı Oldu

 

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dinlendiğinde Kapatamayacağınız, Sizi Başka Diyarlara Götürecek Nadide Yabancı Şarkılar
yabancı şarkılar

Dinlendiğinde Kapatamayacağınız, Sizi Başka Diyarlara Götürecek Nadide Yabancı Şarkılar

Sonraki
İnternet’in Sahibi Kim, Hiç Düşündünüz Mü?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.