Kalabalık Dünyada Neden Yalnız?

Kalabalık Dünyada Neden Yalnız?

Bu blogda ilk yazım ve burada sizi değil ben kendimi anlatacağım. Bir nevi günlüğüm gibi olacak burası. Bol bol benzetmeler yaparım. Şimdiden özür dilerim ve okuduğunuz için teşekkürler hepinize.

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte hayatımızda çağ atlar gibi dönüşümler yaşadık. Ben de herkes gibi bu dönüşümlere severek ve kolayca alıştım. Çünkü gayet lezzetli ve renkli bir hayat sunuldu. Kendimi yalnız hissederken bir anda tüm dünya ile arkadaş olabileceğim imkanı verilmişti, ne yapabilirdim ki? Severek kucakladım teknolojiyi 🙂 Sarıldım tüm parmaklarımı kullanarak faydalandım teknolojiden. Elime yapıştı teknoloji ve hayatım tek bir cihaz(lar) oldu.

Kalabalık Dünyada Neden Yalnız?

 

İçine girdiğinizde zaten bağımlılık yapan zararlı maddeler gibi kopamıyorsunuz, onunla yatıp onunla kalkıyorsunuz. Yeri geldiğinde sevgiliniz, aileniz, akrabanız, flörtünüz, insanlığınız, vicdanınız, kalbiniz, düşünceleriniz, aklınız, istekleriniz, sevdikleriniz, sevmedikleriniz, iç sesiniz oldu… Sanki biz teknolojiye yüklenmiş makine insanlar olduk. Evet bedenen buradaydık. fakat cihazlar içerisine hapis olmuştuk. Sevgimizi, sevgilimizi, nefretimizi, aşkımızı her şeyimizi teknolojide yaşamaya başladık.

İdrak ettiğimde tamı tamına 33. yaşıma gelmiştim ne yazık ki. Bu çok üzücü ki benim ilk telefonum üniversite ilk yıllarımda oldu. O kadar tatlı, mavi ve masum görünüyordu ki, çok sevmiştim onu. Beni saracak, çevreleyecek, ruhumu içine hapsedeceğinden habersiz düştüm ağına. 2007 yılından bahsediyorum tabii ki. İlk telefonum sadece arama yapabilen masum bir cihazdı. Melodilerini kendimiz oluşturuyorduk. Gerçekten her bağımlılık başta cazip ve güzel görünüyor. Seni yavaş yavaş içine alıyor. Önce hafızanı içine bırakıyorsun. Aileni, annenin babanın cep telefonunu yazıyor, zihninde tutmuyorsun gereksiz yere diyor ona güveniyorsun. Sonra özelini açıyor sevgiline olan hislerini konuşmalarını güncelerini kavgalarını paylaşıyorsun. İnternet geliyor iş sohbetlerin, maillerin, sosyal medya şifrelerin, özellerin…

Yavaş yavaş sen cihaz oluyorsun. Aşkından mı ayrıldın? Hemen teknolojiden ona göndermeler yapıyorsun. Sosyal medya hesaplarını siliyor, yerine sahte hesaplar kurup oradan takip ediyorsun.

Önerilen İçerik: Sanal Dünya İle Kurulan Sahte Kimliklerimiz ve Hasta Dünyalar

okur

Yazar: Özlem

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 Yorum

  1. @dreamer
    Merhabalar.
    İçinizden geldiği gibi, imla kurallarına da dikkat etmeye çalışarak ve günlük tarzında yazıyorsunuz Özlem Hanım ve bunu da belirtmişsiniz zaten. Yazmaya devam ediniz. İçeriğin beğenilip beğenilmemesi, okuyanın ne aradığına ve ne anladığına bağlı sonuçta. Ve kimse, diğerine zorla okutmuyor. Gerçekten çok kötü yazılar da var içerik ya da yazım olarak ama inanın onların da okuyucusu var. Ayrıca kimseye de beğendirmeye çalışmayınız., kendiniz için yazınız. İsteyen okur, istemeyen okumaz. Ayrıca beğenmediğimizi satırlarca yazıyoruz da, beğendiğimize iki kelimeyi çok görüyoruz artık. Sevmeyi değil, yermeyi tercih ediyoruz. Bununla birlikte lütfen sürekli özür dilemeyiniz yaptığınız ya da yapmadıklarınız için. Sever okursa ne ala, sevmezse sayfayı kapar gider. İçinizi dökmek istediğinizi görüyorum, devam ediniz. Yazmak terapi görevi görür. Değerlendiriniz. Tabii ki kendinizi de geliştirmiş olacaksınız yazdıkça.
    Sevgiler.

  2. ARKADAŞLAR OKUDUĞUNUZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER BU BENİM İLK YAZIMDI. HATTA TAMAMLAMADIM YAZIMI AMA NASIL OLDUYSA YAYIMLANMIŞ BURDA. MÜKEMMEL BİR YAZAR OLDUĞUM İDDİASINDA DEĞİLİM TABİKİ BURAYI GÜNCE ŞEKLİNDE KULLANACAĞIMI DA DİLE GETİRDİM FAKAT YORUMLARINIZA ÜZÜLMEDİM TABİKİ DEVAM EDECEĞİM YAZILARIMA.BENİMLE AYNI HİSLERİ PAYLAŞAN BENİ ANLAYABİLİR. BU ARADA BİTİRMEDEN PAYLAŞTIM ÖZÜR DİLERİM ARKADAŞLAR. YORUMLARINIZ DESTEKLERİNİZ VE ELEŞTİRİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER….