İstikbal Göklerdedir

Aziz Türk Milleti;

Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözüne değinmek istiyorum.

1914-1918 I. Cihan harbi sırasında Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale’de Türk siperlerine gökten bombardıman yapan tayyareleri gözlemlemiştir. İnsanlığın, insan öldürmek geliştirdiği ve tasarladığı hava saldırı araçlarını Atatürk bizzat kendi gözlemlemiştir.

Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine ilişmesini Atatürk göklere hatta gök üssü yani uzaya hakim olarak başlayacağını bir çok kez dile getirmiştir.

İlk olarak Rusya ve ardından ABD uzaya mekik aracı yollamıştır. Günümüzde baktığımız zaman Atatürk’ün bu sözünün doğrulandığı görmekteyiz.

Türk milleti Çanakkale’de sadece İngiliz ve Fransız orduları ve uçakları, deniz bombardımanları ile çarpışmamıştır. Aynı zamanda devletin içindeki bölücü isyan harekatları ve yurtdışından gelen ajanların istihbaratları ile savaşmıştır. Türk milleti Çanakkale’de tüm dünyada emsali görülmemiş ve görülmeyecek olan bir zafer kazanmıştır.

İçlerinde Hürriyet ve istikbal aşkı olan Türk Milleti’nin Çanakkale’de bulunması şaşılacak bir havadis değildir. Bilakis Türk milleti kendi bağımsızlığına pranga vurmak isteyenlerin olduğu her yerde çarpışmaktadır.

Dünyada bağımsızlığı ve toprağı için savaşan tek millet vardır onlarda Türklerdir.

Bugün ki Türkiye Cumhuriyeti’ne baktığımız zaman havada ve karada göstermiş olduğumuz atılımlar sayesinde dış ülkelerden temin ettiğimiz araçları kendi mühendislerimizin zekası ve gayreti ile devletimiz ürettiğini görmekteyiz. Bu sayede bağımsızlığımıza vurulan bir kelepçe daha kopmuş bulunmaktadır. Ne mutlu.

Atatürk’ün İstiklal Harbi sonrası başlatmış olduğu yatırımlar ve sermayeler sonrası gelişen yeni Türkiye Cumhuriyetinin bir benzerini Günümüz Türkiye’sinde görmekteyiz. Ne mutlu.

Ey Türk Milleti;

Durmadan ve sekte vermeden ilerlemek için her daim okumak gerekir.

Önümüzü aydınlatan istikbal meşalesini söndürmemek için çok okumalıyız. Okuma ateşi istikbal meşalemizi her daim yakacaktır.

Furkan Dilekci
Furkan Dilekci: 1999 yılında Samsun Vezirköprü ilçesinde manav bir baba, ev hanımı bir anneden dünya geldi. İlk, Orta ve lise öğrenimini aynı ilçede tamamladı. Şuan Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans programında eğitim görmekte. 2018 yılında İlçesinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci oldu. “Canım Cananım” adlı ilk şiiri Türkiye Gazetesinde çıktı. (2015) Yetenekli Kalemler köşesinde milli bilinç için denemeler kaleme aldı. Halen Geceyim, Yarpuz, Gergef gibi edebiyat dergilerinde deneme, şiir ve öyküleri yayımlanmaktadır
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Öldürüleceksiniz
Sonraki
21. Yüzyıl Vebası: Covid-19

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.