İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

İngilizce bilmek artık zorunluluk haline gelmiştir. Peki neden ingilizce öğrenmeliyiz. Daha iyi bir şirkette çalışmak için, yabancı insanlarla tanışmak için, yabancı dizi ve filmleri orjinal dillerinden izlemek için vs.

Bu yazımda sizin için hızlı ve etkili ingilizce öğrenmeniz için basit yöntemler paylaştım. Umarım dediklerimi uygulayıp sizde kolayca ingilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

Kelime Defteri Tut

Hergün bilmediğiniz bir kelimeyi yada yeni duyduğunuz bir kelimeyi defterinize yazarsanız o kelimeyi kolay kolay unutmazsınız. Bu yüzden kendinize ait bir kelime defteri edinip bilmediğiniz kelimeleri oraya yazıp sık sık defterinizi kontrol edin.

Yabancı Dizi Film İzle

Yabancı film ve diziler ingilizce öğrenmek için en pratik yollardan birisidir. Tabi türkçe dublajlı izlememelisiniz. Eğer ingilizce öğrenmek istiyorsanız ingilizce altyazı izlemeniz sizin faydanıza olacaktır. Başlangıçta türkçe alt yazılı da izleyebilirsiniz fakat ingilizce alt yazıya geçmezseniz  ingilizceniz gelişmeyecektir.

Yabancı Kitap Makale Oku

Bol bol kitap okumak kelime dağarcığımızı geliştirir. Sürekli yeni kelimeler öğreniriz. Sizde ingilizce kitap okuyarak yeni öğrendiğiniz kelimeleri kelime defterinize yazmalısınız. Böylece her seferinde okuduğunuz yeni kitapları hızlıca ve anlayarak okuyabileceksiniz.

İngilizce Günlük Tut

Günlük tutmakta size daha çok kelime öğretebilir. Böylelikle gün boyu yaptığınız şeylerin ingilizce karşılıklarını öğrenebilirsiniz. Bu yüzden günlük tutmak ingilizce öğrenmenizde bayağı etkili olacaktır.

Yabancı Müzik Dinle

Yabancı müzik dinleyerek telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Kelimelerin doğru söylenişlerini öğrenirsiniz. Bu yüzden bol bol yabancı müzik dinleyin.

Yüksek Sesle Tekrarla

İzlerken yada dinlerken duyduğunuz kelimeleri siz de yüksek sesle tekrarlayın, ingilizce kitapları okurken sesli şekilde okuyun. Böylece ingilizce telaffuzunuz gelişir.

Yabancı Kişilerle Konuş

İngilizce öğrenmek istiyorsanız ingilizce konuşmaya başlamalısınız. Artık internet sayesinde her ülkeden biriyle iletişime geçebiliyoruz. Bunun için bir çok uygulama mevcut. İnternette ufak bir araştırma yaparak bu uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Kullandığın Cihazları İngilizce Yap

İngilizce öğrenmek istiyorsanız ingilizceyi hayatınıza almalısınız. Artık kullandığınız tüm cihazları ingilizceye çevirin. Bunu yaptığınızda artık ingilizceye alışacaksınız ve kısa bir süre ingilizce kullandığınızı bile unutacaksınız.

Çeviri Siteleri

Google Translate gibi çeviri siteleri kurtarıcınız olabilir. Ama bu sizi tembelliğe alıştırıyor. O yüzden bu tarz siteleri kullanmak sizin zararınıza olacaktır. Sadece kelime yazarak kullanın, çünkü bir cümleyi oraya yazıp çevirdiğinizde aslında hiçbir şey öğrenmemiş oluyorsunuz.

Başka bir makalede görüşmek üzere…

Diğer makalelerimi okumak için sitemi ziyaret edebilirsiniz. 

Orhan
Diğer makalelerimi okumak için buradan sitemi ziyaret edebilirsiniz. Sitemin sosyal medya hesaplarını takip ederek yeni paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz. Facebook Instagram Twitter
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yaşamam Gerekiyormuş ki Yaşadım
Yaşamam Gerekiyormuş ki Yaşadım

Yaşamam Gerekiyormuş ki Yaşadım

Sonraki
Sevgisiz Büyüyen Çocuklar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.