İçsel Düşünüm

  Günümüz modern çağın etkisiyle teknolojik  gelişmeler ışığında birbirimizi yeniden inşa ediyoruz sanki . Kentsel dönüşümler,  oyuncu değişikliği,  rol değişikliği içerisinde kendimizi kurtarmak zorunda olduğumuz , boğulmaktan son an da kurtulduğumuz günleri ardımız da bırakarak gelecek vaad edilen her noktaya mum yakıyoruz. Böyle olacağını bilseydik hiç başlamazdık bu oyuna.  Senaryoya ayak uyduramamaktan yakınma evresindeyken,  rakip oyuncunun diline düşmekten son  derece korkarız. Öyle ya !  rakip bu . Kendimizin ne hissettiği değil karşımızdakinin bizim hakkımızda ki düşünceleri daha önceliklidir. Hepimiz için geçerli oyun kuralları ; bazen onu , bunu es geçer . Biz de öylece izleriz . Halbu ki izleyici değil oyuncuyuz ! Etten kemikten tam bir bütün olarak hem de . Baktığın da iyi günlerimiz de oluyor . Evren enerjiyi bana da gönderir belki . Enerjim tutar belki . Hayal âleminden çıkıp gözümü açarım kurtlar  sofrasında . Ne yaparım , nasıl alışırım bu oyunbozan dünya şartlarına? 

 Sorgum cevapsız kalsa da hep bir şeyler düşünüp , olgu yaratırım kendi pencerem de . Ay ışığı basmışsa odamı , ellerimi avucuma sabitleyip uzun süre ay ‘a bakarım. Ne me lazım ! belki bana yoldaş olur, belki doğanın essiz güzelliklerine beni de  bir yerlere sıkıştırır. Iki kelam etsek sevgili ışığım, kuralları biz de eş geçsek bugün. Aramasak yalnızlığı, göz kırpıp sen harikasın desen ya bana öyle iyi gelir ki şu cılız vücuduma. Çemberim genişliyor, soluk alıp verdikçe …  Özledim sevgili seni , düşüncelerimin etkisinde barınmanı… 

   Düşünerek şehir degistirir mı insan ? Geçer mi köşesine giden tüm yollar benden , senden ? Öğret bana sevgili veda nasıl olur? Ben veda edemem kimsesizliğime… Alışkınım arkamdan gelen darbelere . Ne sen sor ne de ben söyleyeyim içimi… Sorsan anlatırım belki içsel düşüncelerimi.  Ama nasıl anlatırım ki ! Bu benim . Benim olan da ; benim düşüncem. Daha çok arttıran var mı ? Cağa ayak uydurabilen var mı? Dahası uzayda yaşam var mı ? Senin yanın hep benim yanım mı ? Ve evet sen söyle evet mı hayır mı? Geldin mi ? Gelemedin mi? O vakit ben geleyim mi ? 

Şeyma Konca
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
AŞK MI, TUTKU MU??
Sonraki
Ben Bitti Diyendim, Asıl Bizi Bitiren Sendin!

Ben Bitti Diyendim, Asıl Bizi Bitiren Sendin!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.