Haydi Durma Öyle… Tut Hayatın Ortasından Ha Gayret!

Haydi söyle bakalım. Hayatın istediğin gibi mi? Neyi değiştirmek istiyorsun hayatında ..Mutlu olmak, başarılı olmak, hayallerini gerçekleştirmek vs. neden olmadı bu sence? Yoksa doğuştan şanssız olduğunu mu düşünüyorsun. Ya da yaşadığın koşulları mı sayıyorsun sırayla. Aslında tek gerçek var kendini yeterince sevmediğin ve kendine iyi şeyleri layık görmediğindir.

Kendine değer ver ve yeterince sev. Bunu aşabildiğinde zaten çorap söküğü gibi bütün sorunları çözmüş olacaksın. Kendini sürekli eleştirerek ,geçmişe öfke duyarak, anı yaşamayarak, kendine iyi gelecek ne varsa erteleyerek, kendini devamlı kıyaslayıp kıskançlık duyarak, yetersiz olduğunu düşünerek ,başkalarının olumsuz yanlarını görerek zaten hayatının bütün pozitifliğini silip atıyorsun. Beynin bunlarla uğraşırken nasıl kendini seveceksin merak içindeyim doğrusu. Hayatımızı ne ile meşgul edersek biz ‘O’ oluruz.

Sabahları nasıl uyanırsın? Bir gününü nasıl geçirirsin? Bu sorulara verdiğin cevaplar ,o çok istediğin şeyin bu güne kadar neden gerçekleştiremediğinin de yanıtıdır. Diyelim ki okulunu iyi derece ile bitirmek istiyorsun. Peki bunu isterken gün içinde başarılı olmaya yönelik neler yapıyorsun?

Haydi Durma Öyle... Tut Hayatın Ortasından Ha Gayret!

Başarılı insanların en temel özelliklerinden biri de her koşulda iyimserliklerini korumaları ve istikrarlı olmalarıdır. Ya senden ne haber?

Bilindiği üzere bir karar vermek yeterli değildir. Bu kararı uygulamak ve çaba sarf etmek de gereklidir. Yani demem o ki sadece istemek yetmiyor. İstediğin şey net olmalı, her aklına geldiğinde coşku duymalısın. Ve tabi ki istikrarlı tutum ve davranışlarda sergilemen gerekiyor. Son olarak ve en önemlisi de olumlu bakış açısını sürdürmendir.

Emin olabilirsin ki içerisi değişirse dışarısı da değişir. Peki bu nasıl olacak? Yani diyebilirim ki eskiden nasıl düşünüyorsan artık öyle düşünmeyeceksin. Eskiden kendine nasıl davranıyorsan artık öyle davranmayacaksın. İşe yaramadığı aşikar olan eski bakış açını tamamen değiştirmelisin. Ve ne tür uygulamalar yapman gerekiyorsa her gün yapacak, odağını hep istediğin şey de tutacaksın. Yani istediğin o şey zaten hayatındaymış gibi yaşamaya başlayacaksın. Böylelikle mutluluğun ‘o çok istediğin şeye bağımlı olmaktan çıkacak. Günden güne değişecek ve nasıl olduğunu bile anlamadan kendini istediğin şeyin gerçekliğinde bulacaksın. Bu çok basittir. Asıl zor olan kendini bunları ikna etmek ve bunu sürdürmektir.

Haydi durma koş hayallerinin peşinden, kaybetme hiç umudunu ,yaşamak istediğin hayat senin elinde.. Yeterince iste istikrarını kaybetme. Ve ne olursa olsun sevdiğin mesleği ve hayatı seç. Fazla para isteği ve uygun koşulların senin mutluluğunu gölgelemesine izin verme.

Hep sev kendini çok sev, gerçekten bu bencillik değil. Önce kendini sev ve değer ver ki değer bulasın…

Kalın Sağlıcakla 🙂

bayan danışman
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çizilmiş kaderimiz…
Sonraki
İLGİNÇ BİLGİLER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.