Hayata Daha Yeni Başlıyorsun

Hayatın bir sonu olmayacak.. Buna kendini hazırla derdi babam hep.. Bu hayatın bir sonu olmayacak ve sen hayata daha yeni başlıyorsun.. Bunu bana 6 yaşından beri söylediğini savunuyor kendisi.. Aslında evet olabilir çünkü durup dururken aklıma gelmesinin başka bir sebebi olamaz.. Bu konu hakkında biraz konuşmak istiyorum sadece.

Hepimiz hayata aslında yeniden başlayıp duruyoruz. Her hatamızda yeniden öğreniyoruz, her doğrumuzda yeniden şekilleniyoruz. Aksini iddia edemezsiniz..

Az önce bunun farkına vardım.. 14 yaşımdayken istediğim kitabı alamayınca da bunun farkına varmıştım, 7 yaşımda okulda dışlanınca da fark etmiştim, 15 yaşımda istediğim o kitabı sonunda alıp kendimi bir gruba kabul ettirirkende. Hayat her yaşta yeniden başlıyor aslında.. Her yaşımızda yeniden doğuyor ve yeniden başlıyoruz bu boktan hayata..

Az önce o kitabı elime alıp inceledim. Bu kadar göz yaşına değecek bir kitap değildi, bu kadar ısrarla, sabıra, kavgaya değecek bir kitap değildi. Şu an yeniden başlıyorum hayata, bir zamanlar gözümde değeri çok olan ama şu an asla yanımda bulundurmayacağım eşyalar ve insanlar yüzünden yeniden başlıyorum. Hoşgeldiniz, bu krallıkta nefes alamayacaksınız.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.