Gece çığlık atıyor

   Hava kararalı çok oldu. Dışarda rüzgar esiyor. Saat çok geç sanırm ama duvardaki saatin pili bitik .Günlerdeenn..emin değilim ,takvime bakmam gerek . Ama ona da üşeniyorum. Sanırm mevsimlerden kış.. Vee.. yağmur başladı. Sokakta yankılanan topuk seslerine bakılırsa karşı komşu işinden anca dönebilmiş. Her neyse, sabah getirdiği peynirli börekler dışında çok da umursamıyorum onu da. 

  Dışarı baktım daha yeni pencereden. Etrafta kimseler yok. Karşı apartman dairesinin perdesi açık kalmış ama..orda da açık bir televizyondan başka bir şey gözükmüyor.

    Arnavut kaldırımları..sokak lambasının altında daha da belli olan yağmurun altında her geçen saniye daha çok ıslanıyor..

Sanırm sokak başında gece gündüz içen adam bir apartman kapısının altına tünemiştir, Ve sanırm her gece farklı arabaya binip giden eskort kadın yine başka bir adamı tatmin etmekle meşguldür. Tahminimce şu an yarın gideceği okul için erkenden uyuması gereken ama gece gündüz elealemin şerefsizi veya hayatın adiliği yüzünden peçete satıp çalıştırılan çocuk, bugün çok para getiremediği için akşam dayak yemiş, ağlamaktan yorulup uykulara dalmıştır. Büyük ihtimalle yavruyken sevimli bulup aldıkları, büyüyünce de bakamayız o kendine bakar diye sokağa attıkları kedi şu an çöp konteynrları içinde kendine yiyecek bir şeyler arıyordur. Muhtemelen şerefsiz kocasından ya da ailesinden dayak yiyip evden kaçmış o kız , yağmuru bile umursamadan sahilde bir banka oturmuş kaderine küfrediyordur. .

    Ve dahası da var biliyor musunuz ? Mesela bir kız daha sokakta masumca yürürken çüküne sahip olan adamlar tarafından tacize uğruyordur.. Herkesin saçma sapan sebeplerle dalga geçtiği o genç çocuk şu an bir inşaat tepesinden atlamak üzere. Daha bugün evladını kaybetmiş bir anne ,yavrusunun kıtafetine sarılıp ağlıyor. Ülkesinde savaş olan bir ane, gece boyu patlayacak olan bombalardan birisi de kendi evlerine denk gelmesin diye dua ediyor. İşten çıkarılan bir baba, eve yarın nasıl ekmek getireceğini düşünüyor…
   Merhaba ben Rüstem. 41 yaşındayım. Neden evden çıkmadığımı çok sorarlar bana. Ben de size soruyorum..yolda her baktığım çehrede ayrı bir acı görürken nasıl çıkabilirim evden?

   Dünyanın her yerinde acı var ve herkes gözünü kapamış,kulağını tıkamış, sesini kesmişken soruyorum size hala kendinize nasıl insan diyebiliyorsunuz?

          Gece çığlık atıyor, bense her kulak verdiğimde bir kez daha sağır oluyorum

okur

Yazar: meyyus

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.