Fikir Fırtınası mı? Fikrin Saklanması mı?

Kaynak belirtilmedi

Fikir Fırtınası mı? Fikrin Saklanması mı?

 

Bir sözü, kurusun diye içte bekletmek mi, yoksa içten dışarıya gönüllere vererek ekerek yeşertmek mi en güzeli? Kısır döngüye girmeden farklı olanı söyleyerek farklı olmak, farklı bakışları çoğaltmak varken, dön kısır döngü içinde bak dört duvarlara üstüne üstüne gelsin yani kısacası” Dönülüp dolaşılıp aynı noktaya gelinen ve bir sonuç vermeyen, içinden çıkılmaz fikir veya olaylar silsilesi” içinde mi hayatımıza devam edelim?

 

A-Anlaşılan o ki her ikisini de yaşamak ve en güzelini seçmek gerekir, kimin için seçmek gerekir toplumun insanımızın yararına olanı elbette.

B-Burada asıl olacak olan, olması gereken nasıl olacaksa öyle olmalıdır.

C-Cavidan yine Cumbada otururken, olasılık kavramları arasına sıkışmış bir halde içinde beklettikleriyle eşine söylemeyerek, odalarda içinde biriktirdikleri üstüne üstüne gelirken, bir sigara yakarak derin çekerek içinde biriktirdikleriyle havaya üfledi. Bir anda içinde ve odasında birikenler çoğalınca pencereyi açarak, hepsinin dışarıya çıkarak gitmesi için pencereyi uzun süre açık bıraktı.

D- Düşünceler farklı olsa da farklı olanı arayarak bulmak gerekir.

E- Engin cebindeki parayı sonuna kadar harcayarak, marketten aldığı bir poşete maaşının dörtte birini harcayarak, maaşa kadar kalan on günü nasıl geçireceğinin hesabını yaparken bu soruya cevap verecek halde hiç değildi.

Bugünde kısa ve öz olsun vesselam selamlarımla.

Mehmet Aluç

 

Mehmet Aluç
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Girişimcilerin Girişi, Yolda Düz Gidişi

Girişimcilerin Girişi, Yolda Düz Gidişi

Sonraki
Bir Şiir Ve Tahlilim ve Kısa Analizim-1

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.