Evlilik

Biz kadınlara doğrudan işlenmiş kocanı mutlu edersen oda seni mutlu eder, istediklerini yapmalısın,izin vermiyorsa gitmiceksin,yapma derse yapmıcaksın alsı içimize işlemiz artık eşlerimizin en ufak hatalarında veya yanlışlarında ilk olarak kendimizi sorguluyoruz neyi yapmadım diyerek ama bizler kadınlar bir hata yaptıgında sen naptın deniyor o yapmış olamazmı beni yanlış bir kişilige bedenlemesi onun hatası degilmi eşlerimiz için bizler degişmek zorunda kalıyoruz. Başımız erkeksiz kaşmasın, elalem ne der, nasıl açıklarız gibi nedenler yüzünden gerçekte kadınların yaşadıkları hep gizleniyor yada hatası göze vuruluyor ki sen yapma.

Bunu yaparken eşi onu mutlu etmiş mi diye sorgulanmıyor. Mutsuz erkek herşeyi yapabilir ama mutsuz kadınsa boşanamaz,başkasıyla olamaz veya kafası karışamaz hele anneyse evlanıdı düşünmedin mi sen ? Korkunç bir tavır erkekler yaparken eşim beni mutlu etmiyor demesi yeterli bir cevap çoğu insana veya etrafa iyi bir görünüm saglıyor iyi saygılı sessiz diye sanılıyor ki evdede öyle birşey olduysa kadın yapmıştır bir hatası bir kusuru vardır.

Bu algılardan kurtulmalıyız, bir kadın çocugu varkende boşanabilmeli mutlu olabilmeli sırf nedenler yüzünden mutsuzluga sevgisizlige mahkum olmamalı. Sevmeli sevilmeli etrafındaki mulu hayatları değil kendi mutluluğunu izlemeli.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.