E-Ticaret Paketi Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

E-Ticaret Paketi Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

E-ticaret sektörü büyüyüşünü her geçen gün geliştiriyor. E-ticaret sektörünün büyümesi ise birçok kişiyi internetten ürün satmaya teşvik ediyor.

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyenlerin bir bölümü e-ticaret sitesi kurarak bir bölümü pazaryerlerine kaydolarak bir bölümü ise her iki platformdan da yararlanarak internetten ürün satmaya çalışıyor. Fakat günümüzde en karlı satışı yapmak isteyenler e-ticaret sitesi kurarak satışlarını yapmaya başlıyor.

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kişi ve işletmeler genellikle hazır e-ticaret alt yapıları, açık kaynak kodlu alt yapılar ya da e-ticaret sitesi yazdırma yöntemleri ile e-ticaret sitelerini hayata geçiriyor. Fakat hazır e-ticaret alt yapıları daha düşük maliyetlerle e-ticaret sitesi kurmayı sağladığı için günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen e-ticaret alt yapıları olarak biliniyor.

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek isteyen kişiler için kaleme aldığımız e-ticaret paketi seçmeden önce bilmeniz gerekenler adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret paketleri hakkında bilgi vereceğiz.

E-ticaret Paketi Nedir?

E-ticaret paketi, genellikle bilişim firmaları tarafından e-ticaret firmalarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluşturulan yazılımlara verilen isimdir.

E-ticaret firmaları, e-ticaret paket fiyatları üzerinden e-ticaret altyapısı satın alarak hazır bir sistem üzerinden kendi özelleştirmelerini yapabilmekte ve ürünlerini ekleyerek satışa başlayabilmektedir. Kısacası e-ticaret paketleri internetten ürün satmak isteyen kişilerin e-ticaret sitesi kurmasını sağlayan yazılımlara verilen isimdir.

E-ticaret paketi seçerken kişi ve işletmelerin belirli özellikleri göz önünde bulundurması ve bazı şeylere dikkat etmesi oldukça önemlidir. Gelin bunlara hep beraber bir göz atalım.

Genel Özellikler Oldukça Önemli

E-ticaret paketi seçerken işletmelerin ilk göz önünde bulundurması gereken şeylerden e-ticaret paketleri içerisinde yer alan genel özelliklerdir. E-ticaret paketleri içerisinde yer alan genel özellikler;

 • Trafik
 • E-mail Adresleri
 • Web Alanı
 • Ürün Sayısı
 • Database Alanı

Gibi özelliklerdir. Bir e-ticaret firması, e-ticaret paketleri arasında seçim yapmadan önce ilk olarak bu özellikler hakkında bilgi almalı ve firmalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdır. Sizler de bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız işletmeniz için önemli olan bu unsurları göz önünde bulundurabilir ve buna uygun bir şekilde e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

Responsive Tasarım Özellikleri

E-ticaret paketi seçimi yapacak olan kişilerin göz önünde bulundurması gereken özelliklerden birisi de Responsive tasarım özellikleri yani mobil duyarlılıktır. Çünkü günümüzde internetten yapılan alışverişlerin yaklaşık %75’i mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Alışverişlerin daha çok mobil cihazlar üzerinden yapılması da e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin mobil uyumlu siteler yaratmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu nedenle bir e-ticaret sitesi kurmak ya da e-ticaret paketi satın almak isteyen kişi ve işletmelerin ilk olarak responsive tasarım özelliklerinin ya da responsive temaların bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurması gerekmektedir. Sizler de e-ticaret paketleri arasında karşılaştırma yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve responsive temaların bulunduğu e-ticaret paketlerini satın almaya özen göstermelisiniz.

Sanal Pos Entegrasyonları

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek isteyen kişilerin e-ticaret sitelerine sanal pos entegrasyonu yapmaları gerekmektedir. Sanal pos entegrasyonları sayesinde kişi ve işletmeler alışveriş tahsilatlarını kredi ya da banka kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerinden tahsil edebilmektedir.

E-ticaret altyapısı satan yazılım firmalarının bazı e-ticaret paketlerinde sanal pos entegrasyonuna izin verilirken bazılarında ise verilmemektedir. Sizler de sanal pos entegrasyonu özelliklerini göz önünde bulundurarak e-ticaret paketleri arasından seçim yapabilir ve böylece banka veya kredi kartları ile tahsil edebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Modülleri

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini daha fazla kişiye ulaştırmak ve marka bilinirliklerini arttırmak için dijital pazarlama çalışmaları yapması gerekmektedir. Genellikle e-ticaret firmaları;

 • SMS Pazarlama
 • Toplu Mail Gönderme
 • Sosyal Medya pazarlama ve dönüşüm izleme
 • Google Analytics

Gibi pazarlama ve analiz yöntemlerini kullanmaktadır. Bu özellikler bazı e-ticaret paketlerinde bulunurken bazılarında ise bulunmamaktadır. Sizler de bir e-ticaret paketi satın almak istiyorsanız dijital pazarlama çalışmalarınızı kolay bir şekilde yapabilmek için dijital pazarlama modüllerinin bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kampanya Modülleri

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ürün ve hizmetlerinin satışını arttırmak için belirli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Genellikle e-ticaret kampanyaları düzenleyen kişiler e-ticaret paketleri içerisinde bulunan kampanya modülleri sayesinde kampanyalarını düzenleyebilmektedir.

Kampanya modülleri bazı e-ticaret paketlerinde azaltılmış halde bulunurken bazılarında ise daha fazla kampanya seçeneği ile müşterilere sunulmaktadır. Sizler de e-ticaret sitenizi kurduktan sonra kampanyalar ile satışlarınızı arttırmak istiyorsanız e-ticaret paketleri içerisinde bulunan kampanya modüllerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

SEO Özellikleri

Arama motoru optimizasyonu yani kısacası SEO her e-ticaret sitesi için oldukça önemlidir. Çünkü SEO çalışmaları sayesinde e-ticaret firmaları Google Arama Sonuçlarında daha ön planlarda yer almaktadır. Bu da işletmelerin organik bir şekilde trafik kazanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle e-ticaret paketi seçimi yapacak olan kişi ve işletmeler;

 • Meta Bilgisi Tanımlama Özelliği
 • Sitemap
 • txt dosyaları
 • Resim etiketleri
 • 404 Sayfaları
 • Breadcrumb
 • Anahtar kelime etiketleme

Gibi birçok seo özelliğinin ilgili e-ticaret paketinde bulunup bulunmadığını incelemeleri gerekmektedir. E-ticaret paketi seçimi yaparken de kişi ve işletmeler bu özelliklerin bulunduğu e-ticaret paketlerini seçmeye özen göstermelidir.

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Kurun?

E-ticaret sitesi kurarken tercih edebileceğiniz e-ticaret alt yapılarından birisi olan Ticimax e-ticaret paketleri içerisinden ihtiyacınıza en uygun olan e-ticaret paketini seçebilir ve e-ticaret sitenizi hızlı bir şekilde hayata geçirerek internetten ürün satmaya başlayabilirsiniz.

Ticimax e-ticaret alt yapılarıyla çalışmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ticaret eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’i Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Stories
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tanıtım
Sonraki
SİZİN DE BAYILARAK İZLEYECEĞİNİZ DİZİLER SERİSİ 3

SİZİN DE BAYILARAK İZLEYECEĞİNİZ DİZİLER SERİSİ 3

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.