Duygularımız

 Bu yazımda  duygularımızdan bahsedicem .İlk olarak hangisiyle başlasam bilemiyorum hangisi daha ağır basıyor ,  hangisini kontrol etmekte daha çok zorluk çekiyoruz. Bana sorarsanız hepsinde çünkü durama göre bütün her şey değişebilir . İnsanlarda  8 temel duygu vardır ama ben bu yazıda  bunların en önemli olanlarını ele   alıcam . 

ilk olarak mutlulukla başlayalım . Hepimizin sahip olması gereken ama pek sahip olamadığı şey mutlu olmak .  İlk olarak kendimizi ve başkalarını sevelim ve  değer verelim . Aynanın karşısına geçip ben değerliyim güzelim ve gerçekten iyi ve güzel olan her şeyi hakkediyorum deyin çünkü hayat kısa mutluluk yakın .

Gelelim üzüntüye biliyorum bu duygu daha fazla var içimizde . Hele bir de gençseniz insanlar sizi üzer , dalga geçerler sizinle ,kalbinizi kırarlar ve bunun oyun olduğunu düşünürler . Size kalpsiz gibi davranırlar ama unutmayın ki siz dünyadaki en değerli şeyisiniz kimsenin ne dediği önemsiz kimse size bakarak ne hissettiğinizi anlamaz . Dediğim gibi kendinize değer verip iyi davranırsanız her şeyin üstesinden gelirsiniz . 

Korku ; herkesin korkuları farklı belki de başkasının korkusu sizi güldürebilir. Bunun yanında gizli korkularımız  da olabilir . Şöyle düşünelim bunları yenebilir ya da bunlarla yaşamayı öğrenebiliriz .Korkularımızın üstüne gitmeli onları yenmeliyiz böylece hayatımızı daha yaşanabilir bir hale getirebiliriz .

Öfke ; günlük hayatta bir sürü şeye öfkelenebiliriz ama yersiz ama haklı şunu bilmeliyiz ki öfke bizi tüketen zehirli bir sarmaşıktır  . Nasıl zehirlendiğimizi anlamayız. Öfkelendiğimiz zaman karşımızdaki kişiyle çok konuşmamalıyız . Sinirlendiğimizde  belli bir yere gidip kafamızı dinleyip sakinleşmeliyiz . Düzgün ve etkili bir iletişimle bütün sorunları çözebiliriz . Böylece aile ve arkadaşlarımızla iletişimimiz ve bağlarımız daha kuvvetli olur .

 Sizinle bütün bilgi ve görüşlerimi paylaştım umarım yararlı olmuştur .Başka bir yazıda görüşmek üzere .

sena-asici
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sarılmak
Sonraki
Halife

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.