Düşünmek ?

     Ne düşünüyorum biliyor musun ? Nereden bileceksin . Çünkü insan düşüncelerini belli edemez . Ancak gerçekleştirebilir . Düşünmek çok zor bir iş değildir . Bu laf biraz abartı bence . Bu kadar basit bir iş olsaydı düşüncesiz diye bir kavram oluşmazdı diye düşünüyorum . Herkes düşünebilir evet ama önemli olan ne düşündüğünü bilmektir . Değil mi ? Oturup saatlerce bakabilirsin gökyüzüne veya denizin dalgalarına … Önemli olan o an da neler hissettiğin , neyi gerçekleştirmeye karar verdiğin ve kafanda oluşan fikirlerindir . Bu da insana bağlıdır . Tamam düşünmek zor bir eylem olmayabilir . Ama bir o kadar da karmaşıktır farkında olmasak bile . 

    İnsan tek bir ipin ucunu tutarak girer hayal alemine . Bir bakar ki elinde binlerce ip ve hepsi farklı renkte . Bir zaman sonra dolanır ipler düğüm düğüm . Oldu işte sana bir kördüğüm … Şimdi ne yapacak düşünen insan ? Düşünmeyi basit gören varlık bu kadarını düşünebilmiş mi acaba orası da meçhul … Peki ya hakkını verenler ? Bu muhteşem yeteneklerinin farkında olanlar ne yaparlar ? Onlar tek bir amaç üzerine yoğunlaşırlar düşünürken . Ki doğru olan da budur sanki . Sonunu bilmesen de belirli bir yolda yürümek … 

    Bir insan hayalleri için düşünüyorsa ve hayallerde önemsiz denemeyecek kadar önemliyse bu eyleme basit diyebilir miyiz ?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.