Düşün Düşün, Çoktur İşin

Düşün Düşün, Çoktur İşin

Düşün Düşün, Çoktur İşin

Sağlık Bakanlığı’nın televizyon kanallarında yayınlanan kamu spotlarınnda, karar vericiler toplumsal algılama ve güvenirlik eğilimlerimizi bir daha gıdıkladılar.

Konuya karar verenler, toplumumuza “mesaj” verecek kişileri dünya çapında başarılı doktorlarımız yerine, sağlık dizilerinin kerameti senaryolarından menkul dizi yüzlerini kullanmayı tercih ettiler…

Kanımca çok da etkili bir iş yaptılar, ama işin başında sadece. Sevilen, daha doğrusu reyting alan (reyting alması ille de sevilmesi gibi gelmiyor bana çünkü) sağlık dizilerinin yüzleri çok daha etkin bence de, Ama son on beş gündür aynı spotlar (çok az revizyonla) tekrar tekrar yayınlanmaya devam ediyor. Pozitif etkilerinin azaldığı gibi, negatif etkilerinin çoğalması rizikosu bile var.

Gelelim “mesaj” kısmına. Konu dünya çapında yayılan bir “ölüm” tehlikesi. Tehlikenin temeli tamamiyle bilimsel ve çok net olarak somut. Fakat çeşitli belirsizlikler neticesinde anında bertaraf edebilmek imkansız. Gelin görün ki bizi etkileyecek, dikkatimizi çekecek, ikna edecek kişiler ise artistler. Dediğim gibi yanlış bir tercih de değil tıp bilim insanları yerine artistlerin tercih edilmesi.

Ne diyelim hayatımız film.

Ama bari gelecek programlarda, veya pek yakında doktorlarımız da yer alacaklar mı acaba Koronavirüs Kamu Spotları’nda acaba?

Feyyaz Soyuer
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Karantina Günlerinde İzlenebilecek 18 Film Serisi
Karantina Günlerinde İzlenebilecek 18 Film Serisi

Karantina Günlerinde İzlenebilecek 18 Film Serisi

Sonraki
Evde Kal

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.