DSÖ: Gençler Gardlarını İndirdiği İçin Salgın Yayılma Oranı Artıyor.

Bu tarz yazılar için kendi sitemizi ziyaret edebilirsiniz: CT Yayın

Koronavirüs vaka sayılarının tekrardan artması üzerine çevrim içi basın toplantısı düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü, gençlerin yaz dolayısıyla gardlarını erken indirdiğini ve oranın artmasının bundan kaynaklandığını söyledi.

İlginizi çekebilir: Epic Games, 3 oyunu ücretsiz olarak sundu!

Dünyada çoğu ülke vaka sayılarının düşüş göstermesiyle birlikte kontrollü olarak normalleşme sürecine girmiş, bazı ülkeler ise koronavirüsünü yendiklerini (belirli bir süre vaka görülmediğini) söylemişlerdi. Yetkililer tarafından açıklanan veriler ise bu sürecin tam istendiği gibi sürmediğini, salgının yayılma oranında düşüşler olmadığını hatta artışlar olduğunu gösteriyor.

DSÖ, Artıştan Gençleri Sorumlu Tuttu.

Dünyanın bazı ülkelerinin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte koronavirüs vaka sayılarında görmezden gelinemeyecek seviyede artış yaşanmasının ardından çevrim içi bir basın toplantısı düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü  Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, vaka sayısındaki artıştan gençleri sorumlu tuttu.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, gençlerin salgın konusunda farkındalık yaratması gerektiğini belirterek “Genç insanlar yenilmez değil. Gençler kuzey yarım kürede yaz olması sebebiyle gardlarını indirdikleri için koronavirüsün bulaşma oranı artıyor. Genç insanların riskin farkına varmalarını sağlamalıyız” dedi.

Ayrıca Maria Van Kerkhove, konuyla yaptığı açıklamada gece kulüplerinin vaka sayılarının yükselmesinde büyük rol üstlendiğini söyledi.

Kaynak: Webtekno

yazar

Yazar: Ceyhun

Ben Ceyhun. 18 yaşındayım. Yazar hayatıma sekizinci sınıfta başladım. O zamanlar kısa hikayeler yazıyor ve onları bir platformda yayınlıyordum, aynı zamanda o platformda bulunan hikayeleri de okuyup kendimi geliştirirdim. Şuan da kendi e-kitabımı yazıyorum ve bu tarz platformlar da yazılar yazıyorum, ayrıca kendi sitemde de bu tarz yazılar yazarak paylaşıyorum. Şuan yolun daha çok başındayım fakat her gün kendimi daha çok geliştirmek için çabalıyorum. Şuan amatör olsam bile ileri de bu işte profesyonel olmak istiyorum.

Blog YazarBlog OkurEPMA World

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.