Doğum, Ölüm ve Yaşam

Doğum Ölüm ve Yaşam

Doğum, Ölüm ve Yaşam

Bugün benim doğum günüm. Yani 30 Mart.  Doğum günü. Doğan bebek doğmak için bir şey yapmıyor ki. Onu doğuran anneyi kutlamak lazım aslında. Annelik yıl dönümü kutlu olmalı. Anne oluşu kutlanmalı. Ben de anneciğimi kutluyorum beni doğurarak anne olduğu için.

Kırk dokuz sene. Ne kocaman bir rakam. Ama yaşadıklarım yaşımdan da büyük. Ne çok şey yaşandı bu kırk dokuz senede.

İki sene önce tam da doğum günümün gecesinde elime gelmişti göğsümdeki o kötü kitle. 10 Nisanında da kanser tanısı koyulmuştu. Vücudum doğum günümde bana kanserli bir kitle hediye etti iki sene evvel.  Geçen sene 4 Nisan’da bitti 16 kemoterapi. 6 ay boyunca kanserin ve kemoterapinin sıkıntılarını çekmek de kolay olmadı. Bitti çok şükür.

Sevinemiyorum. Benden sonra eşimin kanseri çıktı ortaya ve onu halen toparlayamadık. Bağışıklık sistemi çok çöktü.  Corona’nın ortaya çıktığı şu günlerde birbirimize bir şey olmasın diye endişe ile sağlığımıza özen gösteriyoruz. Birbirimize bakıyoruz.

Bugün de tiyatro oyuncusu kayınpederimi toprağa verdik. Usta sanatçı karantina günleri yüzünden adına özel bir tören düzenlenemeden aile arasında uğurlandı sonsuz yolculuğa.

Doğum Ölüm ve Yaşam

Hayat nasıl bir şey.  Seni ve sevdiklerini eline alıp oynuyor. Kimi kırıp, döküp bir kenara bırakıyor. Kimi hepten gözden çıkarıp ortadan yok ediyor.

Yaşamak güzel mi? Hayatınızdan memnun  musunuz?

Bence mutluluk; her günü sağlıkla sonlandırabilmekte. Evinizdeyseniz eşyalarınızın eski ya da küçük oluşunu filan sorun etmeyin.  Hastanede değilsiniz. Sağlıksınız ya.. Başınızı soktuğunuz bir dört duvarda bir günü aç kalmadan tamamlayabildiniz ya. Buna da şükür Hastanede yanına ulaşamadığınız yakınlarınızı düşünün.  Sevdiklerinizin ya da kendi hayatınızın hiç hesapta olmayan bir virüs ile tükenebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Yaşadığınız her günü kar sayın.

Evinizde sağlıkla yatağa giriyorsanız bunu kutlayın.  Bırakın doğumgünü kutlamayı. Ben 49 seneyi tamamlayabildiğim için mutluyum. Bir bu kadar daha yaşamam ama olsun.  Yaşadıklarımdan aldığım dersler ve ailem benim en değerli hazinem.  Herhangi bir hediye de beklemiyorum bu sene. Corona olmayalım o yeter. Sevdiklerim yanımdaysa bu zaten en büyük hediye benim için.

Evdeyiz. Bir haftayı daha sonlandırabildik. Çok şükür. Nice doğum günlerine sağlıkla ulaşmak dileğiyle… Her işin başı sağlık. Sağlık olsun.

Dans Eden Kelimeler
Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mısır Uyarılara Rağmen Gizemli Siyah Dev Lahti Açacak
Mısır Uyarılara Rağmen Gizemli Siyah Dev Lahti Açacak

Mısır Uyarılara Rağmen Gizemli Siyah Dev Lahti Açacak

Sonraki
Hitler’in Son Umudu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.