Değiştirilmek

        Biz ne kadar istesekte karşımızdaki insanların beğenmediğimiz yönlerini törpülemeyi veyahut değiştirmeye çalışmayı  ne kadar çok  istikrarlı oluyor olsakta bu konuda onları değiştiremeyeceğiz. 

      Ki zaten huylarının size değiştirebilme hissiyatını yansıttığı her kişilikten uzak durun!.

        O insanların hayatlarında barındığımız sürece tam da olmak istemediğimiz olmaktan kaçındığımız  bir kişiliğe bürünürüz farkında olmadan. 

       Onların hayatında bu şekilde kendimizden ödün verip var olmaya devam ettiğimiz  sürece  değişecek tek şey bakış açımız olacaktır. Ya kabullenişimiz olucaklar ya da biz onları değiştirmek için gösterdiğimiz istikrarlı davranışı onların hayatından çıkmak için kullanacağız. Çok kolay yazılıyor ve söyleniyor olsada elbette zorlayacaktır bu bizi. Öyle değil mi?

        Çok güzel bir söz biliyorum yazıyor olduğum  bu konu hakkında; “Bazen gitmek zorunda kalırsınız, en çok kalmak istediğiniz yerden.” Ne de güzel anlatılmış en derin konu tek bir cümlede.

      Kısacası kendi fikirlerinizi, hayallerinizi ve en çokta kararlarınızı oturtmuş olduğunuz kişiliğinizi asla  değiştirebilmelerine izin vermeyin!.

      Ve en iyisi  ise  siz siz olmaktan vazgeçmezseniz, kendininizin arkasında sapasağlam durursanız  karşınızdaki insanların dünyasında kaybolmuş bir şekilde bulmamış olursunuz kendinizi. 

                                                EZGİ KELEŞ                                                                                 19.02.2021

ezgi-keles
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nvidia kripto para miningten dolayı ekran kartı stok sorununa çözümü!

Nvidia kripto para miningten dolayı ekran kartı stok sorununa çözümü!

Sonraki
aşı nedir

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.