Çocukların iç sesi

  Bazı anneler çocuklarını mükemmel bir düzende yetiştirmek ister ama çocukların düşünceleri ; 

– Bence her çocuk özeldir ve asla kıyaslanılamaz. Her çocuğun ayrı bir şeye yeteneği vardır mesela. Bir çocuk matematik te iyidir fakat başka bir çocuk dans etmekte. 

– evet her anne ve baba çocuğunun mükemmel bir hayat için doktor olmasını, mühendis olmasını falan ister fakat  bu dönemin çocukları  eğlenerek, gezerek, görerek bişeyler başarmak istiyor. 

-Mesela bir çocuk matematikte iyi değilse edebiyatta iyidir, yada tarihte iyi değilse dans etmekte iyidir, bunların ortaya çıkması için sadece biraz çocuklarınızın arkasında durmanız yeterlidir bence. 

– Bir çocuk şarkıcı olursa’da paraını gayet iyi kazanır. Peki şimdi size bir soru bir doktorun içinde ressem olmak varken doktor olduysa eğer, asla güzel bir şekilde doktorluk yapamaz. Böyle bir doktora muane olmak istermiydiniz. Sizinle ilgilenmez fazla umursamaz çünkü istediği bir meslek değildir ve mutlu da olamaz. Eminim ki sizde böyle bir doktora muane olmak istemezdiniz. 

-eğerki senin çocuğun dans ediyorsa milletin ne dediğini hiç umursama ve de onlara benim çocuğum dans ederek parasını kazanır peki ya senin bu iğrenç zihneyetinle çocuğun mutlu bir şekilde ne yapa bilir. Emin ol ki onladın. Boş çenesini gayet güzel kapatırsın. 

YETER Kİ EVLADININ YANINDA DUR ❤️🌼

dudu-koksal
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NOLUYO YA¿
Sonraki
FUTBOL ELEŞTİRMENİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.