ÇINAR AĞACI

Çınar ağacı; uzun yıllar yaşayan ve yaşlansalar bile yaşamlarını devam ettiren bir ağaç türüdür. Çınar ağacının gölgesinde oturup piknik yapabilirsiniz, kitap okuyabilir ve ya gövdesine yaslanıp gökyüzü izleyebilirsiniz. 

Bir baba da çınar ağacı gibidir. 

Güçlüdür, gölgesi size huzur verir, yıkılmayacağını bilirsiniz, en önemlisi de güven verir. 

Bir baba dağ gibidir kolay kolay parçalanmaz. Bir baba çınar ağacı gibidir kolay kolay devrilmez. 

Bir kız çocuğu ilk babasına aşık olur. Gözleri ilk onu görür. Onu koruyacağını ve her ne olursa olsun yanında olacağını bilir. Bir baba arkadaştır kız çocuğuna. 

Baba kız olmak o kadar güzel bir duygu ki … Bunu yaşayamayan birçok kız çocuğu var. Babasından şiddet ve psikolojik baskı gören , tecavüze uğrayan, üç kuruş para için kızını evlendiren … Ben bu insanlara BABA diyemiyorum. 

Bir kız çocuğunun en büyük sevdasidir babası. Baba varsa evin ocağı tüter de tüter. O evde yemekte olmasa bir kuru ekmekle karın doyar. Babanın sevgisi her şeyi üstlenir çünkü. 

Baba demek eline üç kuruş para verip , eğitimini karşılayım giydireyim, yedireyim, içireyim değil … Baba olmak çınar ağacı olmaktır. 

Sevmektir. 

Bir damla sevgi göstermek , hele ki babaların evlatlarına göstereceği tek bir damla sevgi kalplerde ki dünyayı değiştirecektir. 

İnanmak ve sevmek yeter. 

Fatmaa
Yazmayı seven biri...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutluluğa Ulaşmak Zor Değil
Sonraki
En İyi Sistem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.