ÇİÇEKLERİN ÇÖPLERDEN DAHA GÜZEL OLDUĞUNA SİNEKLERİ İKNA EDEMEZSİNİZ

Kaynak belirtilmedi

‘Çiçeklerin çöplerden daha güzel olduğuna sinekleri ikna edemezsiniz’ cümlesi aslında bize çok şey anlatılıyor. Bazı insanlar vardır ki hayata at gözlükleriyle bakar , yeniliğe açık değildir , sadece kendi doğruları vardır , başka düşünce kalıplarını kabul etmez… Öyle inat ederler ki onları ikna etme olasılığınız yoktur adeta , her şeyi bilirler ,her konuda bir fikirleri vadır bu insanların.

Sizce bu sözle anlatılmak istenen düşünce nedir ?
Çiçeklerin büyüleyici etkisi

SİNEKLER NEDEN ÇİÇEKLERİN DAHA GÜZEL OLDUĞUNU KABUL ETMEZLER ?

  1. ‘Çiçeklerin çöplerden daha güzel olduğuna sinekleri ikna edemezsiniz’ cümlesi aslında cahil insanları temsil eden bir cümledir. Bazı insanlar vardır çiçeklere benzer , bazı insanlar vardır sineklere benzer. Çiçek gibi insanlar nahiftir, güzeldir, anlayışlıdır, yenilikçidir, cesurdur, hoştur… Sineklere benzeyen insanlar anlaşıssız, kaba, sabit fikirli, dediğim dedik, inatçı, özgüvensiz, negatif… 
  2. Bu tarz insanlar güzel düşünceleri, yeni bir işe girişen insanları, başarı yakalayan insanları hep dipe çekmeye motivasyon düşürmeye, moral bozmayı seven insanlardır. O yüzdendir ki çiçeklerin çöplerden daha güzel olduğuna sinekleri ikna edemezsiniz..
Her güzel çiçeğin etrafında kötü otlar türer
  • Sen çiçek olup etrafa gülücükler saçmaya söz ver. Toprak olup seni başının üstünde taşıyan bulunur.

Onca koşuşturmadan sonra, vardığımız nokta gecenin köründe, bir hiçliğin ortası. Ve belki de bilmek o kadar da önemli değildir. Kendi alternatif gerçekliğimizi yaratmaya çalışan zamanımızın delileriyiz. Taşlardan ve kaostan bir dünya yaratmaya çalışan. Geçmişimizin geleceğimizi belirlemesine izin verebiliriz. Ya da kendi adımıza karar verebiliriz. Hayatımızın geri kalanını, dünyanın bize kim olduğumuzu söylemesine izin vererek geçirebiliriz. Akıllı veya deli. Kahraman veya kurban. Tarihe bırakırız, iyi mi yoksa kötü mü olduğumuzu söylemeyi. Evet, her şeyi eleştirebilirim, yakınıp yargılayabilirim ama bu bana ne kazandırır ki? Her şeye karşı savaştım; ama zamanla aslında hiçbir şeyin yanında olamadığımı da anladım. Her zaman iyileşirsin. Sonra yine yoldan çıkarsın. Rol kesersin. Uğruna savaşacak bir şeyler bulana kadar, bir şeylere karşı savaşmayı seçersin.

SİNEKLER YANİ CAHİL İNSANLARDAN NASIL KURTULURUZ

“inan sana değil kastım,
cahille muhabbeti kestim” diyerek ordan uzaklaşın.

Cahil insanlarla baş etmek oldukça zordur çünkü kendileri daima en haklı ve en bilen kişilerdir. Yeniliğe açık olmayan insanlara laf anlatamazsanız. Hem sizi yoracaktır hem hayat enerjinizi sömürüp cahilliğine cahillik katıp egosunu tatmin edecektir. Sen  anlatırsan anlat her türlü kendi bildiğini doğru sayacak o yüzden tartışma hep devam edecek. Bunu önlemek için cahile duymak istediklerini söyle ve tartışmayı bitir ne de olsa hep haklı olduğunu düşünecektir zaten. ÇİÇEKLERİN ÇÖPLERDEN DAHA GÜZEL OLDUĞUNA SİNEKLERİ İKNA EDEMEZSİNİZ. Onları dinlemeyin , umursamayın ve iletişimi kesin.

Tuğçe Doğan
Öğrenmeye devam ediyorum, Dinlemeye, Doğru insanları örnek almaya, Tek başıma dimdik güçlü durmaya..
Önceki
Bir ormanın özgürlüğünde tanırsın yaşamı, sahibi olduğunu sanırsın parçası olduğunu unutarak.

Bir ormanın özgürlüğünde tanırsın yaşamı, sahibi olduğunu sanırsın parçası olduğunu unutarak.

Sonraki
Renderforest: Kolay ve Etkili Video, Logo ve Animasyon Oluşturma Aracı

İlginizi Çekebilir