Cehennemin Yeni Üyesi 10 Yaşındaki Atakan

Cehennemin Yeni Üyesi 10 Yaşındaki Atakan

Cehennemin Yeni Üyesi 10 Yaşındaki Atakan

Dün yukarıdaki videoyu gördüğümde izlenme sayısı henüz 2 milyondu. Şu an 8 milyonu geçmek üzere.

Atakan hakkında çeşitli sosyal medya platformlarında bir gecede sonsuz tane post yayınlandı. Herkes benzer şeyler konuşuyor. Ben de eksik kalmayayım da bir şeyler söyleyeyim istedim.

Atakan’cım, seni böyle bir hayata iten şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Ama hassas yürekli bir insan olduğuna emin olduğumu söyleyebilirim.

Dünyayı değiştiremeyeceğini anladığında büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksın. Bu hayal kırıklığını ne kadar kısa sürede atlatırsan senin için o kadar iyi olacak. Sonrasında bireyciliğe yönelip başkalarının hayatını ciddiye almamaya başlayıp, arkanda bırakacağın mirasa odaklanmanı umuyorum. Bunu yaptığında bugün seni öven insanlar senden nefret edebilirler. Toplumdan uzak, izole bir hayatı tercih etmeni anlamayanlar olacaktır. Sakın onlara kulak asma. Sen doğru bildiğini anlatmaya çalışmaya devam et. Bugün dünyayı paylaştığın insanlar seni anlamazlar ama sen öldükten 100 sene sonra o insanların torunları içinde değerini bilen bir grup muhakkak çıkacaktır.

Göethe çok güzel söylemiş: Dünya, hassas kalpler için bir cehennemdir.

Bu lafın derinliğini şimdiden hissediyor olmalısın. Büyüdüğünde daha da iyi kavrayacaksın, hiç merak etme.

Okul hayatın ne kadar zorlu geçecek olursa olsun, bir gün sona ereceğini unutma. İleride olur da bir şekilde bu yazdıklarımı görürsen, İngilizce öğrendiğinde şu yazıyı okumanı tavsiye ederim: http://www.paulgraham.com/nerds.html Bazı şeyleri daha net anlamana, okulun neden büyük bir ızdırap gibi hissettirdiğini kavramana yardımcı olabilir.

Zor bir hayat seni bekliyor.

Bu kadar açık konuştuğum için beni bağışla Atakan.

Cehenneme hoş geldin…

Erkan Cenik
Ordinaryus - Guru
Subscribe
Bildir
13 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Uçak Üreten Türk: Nuri Demirağ
Sonraki
Aşk Nehri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.