Bugün Dezenfektanlar Gopi’ye Kalksın

Bugün Dezenfektanlar Gopi'ye Kalksın

Bugün Dezenfektanlar Gopi'ye Kalksın

İşsiz geçen gün sayısı: 17

Aileyle geçen karantina gün sayısı: 10

Çok değil bundan yaklasik 10 gün öncesine kadardı. Annemle konuşurken bana hep ” Biz senin düzenine hiç karışır mıyız kızım saçmalama. Sen iyice abarttin bu yanımıza gelme olayını. Bak gör nasıl güzel geçineceğiz.” diyordu. Çok değil yaklaşık bu sabah aramızda şöyle bir diyalog geçti;

“Kızım ekmeğini o taraftan ısırma şu şekilde ye”

Bir iki yazımda da sürekli aile aile dedigim için kimse beni ailesine düsman biri sanmasın. Sadece yaklaşık 10 yılını ailesinden uzakta geçirmiş biri olarak biraz adaptasyon konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Ama çabalıyorum… Gercekten.. Mesela bugün annemle oturup kanalların birinde bir Hindistan dizisi varmıs, onu seyrettim. Dizinin kurgusuna mı şaşırayım, annemin onları gayet heyecanla izlemesine mi şaşırayım bilemedim.

Annesi az buçuk Kanal 7 izlemis biri varsa mutlaka bu dizileri bilirsiniz. Klasik Hindistan dizisi, klasik Hindistan kültürü.. Konusu kısaca şu; 2 kuzen, zengin bir ailedeki 2 erkek kardeşle evleniyorlar. Kuzenlerden biri tabiki saf, sevgi yumağı, bu kirli dünyaya yanlışlıkla düşmüş bir melek iken digeri iblisin teki. Minnoşun (Gopi) kocası hiçbir sekilde bu kızcağızı sevmiyor ve her fırsat bulduğunda sanki kiz bunun anasina bacisina sövmüş gibi azarlayip aşağılayıp duruyor. Izledigim her sahnede Gopi kızımızın gözünün bir kenarında her an akıtmalık bir göz yası hazır beklemekteydi. Diger kızımız(Raşi) tabiki evin iyi kalpli kücük oglu ile evliydi ama bu kızımızda her kötü karakter gibi paraya aşık iyilere düsmandi.

Normalde klasik türk dizilerine benziyordu evet. Iyiler ayni saf ve katiksiz iyi, kötülerse ayni saf ve su katılmamış şirretler ve klasik eziyet goren masum yeni gelin dizisi. Ama bu dizi öyle bir seyki resmen saçma oluşuyla insanı hipnotoze ediyor. Dizide gördüğüm kadarıyla herkes hep bir gergin ruh hali içinde. Birisi Gopi’den su istiyor kamera bir anda butun oyuncu kadrosunun şaşkın yüzüne tek tek zoom yapıyor ” DAN DAN DANNN”.  Abi bir sakin olun ya her seye karşi bu kadar hiddet bu kadar gerginlik niye??

Bu diziyi daha çok takip edeceğim gibi geliyor bana. Izledikce daha ayrıntılı şaşırıp buraya notlar düşeceğim. Ama şimdi gündüz Hindistan kadınlarında da görüp ögrendiğim gibi, gerçek bir ev kızı gibi, gidip sevgili babacığımın ayaklarına masaj yapıp demli çayını servis edeceğim.

Çünkü neden olmasın..

Son olarak; Gopi iyi kızdı ama fena bir kusuru vardı, insanlara çok güveniyordu…

Kalbinizin sahibine emanet olun🤟

Gizli Özne
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Covid-19 Sözlüğü
Sonraki
Avare (şiir)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.