Bu Zamanda Ne Yapıyoruz?

Bu Zamanda Ne Yapıyoruz?

Bu Zamanda Ne Yapıyoruz?

Bu zamanda yaşanan bir değil art arda yaşanan felaketlere tanık oluyor. Önemli olan soru: ” Bu zamanda biz ne yapıyoruz?” Ünlüler dahil olmak üzere herkes bir verimlilik şovu sunuyor. Kitap okuyoruz, spor yapıyoruz, yeni cilt bakım rutinleri oluşturuyoruz.  Tabi ki  verimli olmak güzel bir şey buna karşı çıkmıyorum. Sizle çok değerli bir hocamın bize verdiği tavsiyeyi aktarmak istiyorum: “Bu zamanlarda etrafınızda olup bitene bakın, bundan çok şey öğrenebilirsiniz.”

Sosyal medyada zaman geçirirken gerçeklikten koptuğumuz bir gerçek ama gerçeklikten kopamayanlar var. Üniversite öğrencileri haberlerde ne kadar online ders mucizesi yaşıyor gibi gösterilseler de, çoğu üniversitede eğitim durdu, bazısı oturmamış sistem üstünden derse devam etmeye çalışıyor ve ödevlerin altında eziliyor. Çocuklar ve gençler evden çıkamadığı için ne yapacağını bilemez halde ve artık veliler çözüm bulamıyor.

Çalışanlar bu zorlu süreçte dışarı çıkmak zorunda ama onlar bile şanslı sayılır, çünkü çalışmadığı için faturaları nasıl ödeyeceğini düşünen birçok insan var. Evde durmak virüse çare olsa da işsiz kalanlara bir zindan. Umarım hepimiz etrafımıza bakar ve çevremize yardım etmeye çalışırız.

martina-yasasever
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Farkında mısın?
Farkında mısın?

Farkında mısın?

Sonraki
Laiklik ve Demokrasi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.