Bir Şarkı İnsan Ruhu

  • Her insanın dinlediği bir şarkı vardır mutlaka, yerli yabancı türlü şarkılar dinler ruhumuzu dinlendiririz. Bazen hiç beklemediğin bir anda rastgele bir şarkı çıkar önüne ve başlarsın dinlemeye. Dinledikçe hayallere dalarsın eskide yaptığın olaylar gelir aklına, anıların canlanır gözünde bir an o ana geri dönmek istersin lakin dönemezsin. Yapılan bir araştırmaya göre şarkı dinlemek insan ruhuyla bağlantılıdır. Şarkı dinledikçe insan ömrünün uzadığı gözlemlendi. Bana soracak olursanız en çok dinlediğin sanatçı kim derseniz ben hiç şüphesiz ”Ahmet Aslan” derdim. Peki Ahmet Aslan kimdir ?
    • Ahmet Aslan; Zaza asıllı Türk Müzisyendir. Türkçe, Kürtçe ve Zazaca eserler vermiştir. Kalan Müzik sanatçısı olan Aslan yurt içi, yurt dışı birçok konser ve festivallerde yer almaktadır. Erdal Erzincan, Grup Abdal gibi isimlerle de solo konserler veren sanatçı kendi buluşu olan “Ditar” adlı enstrümanı kullanmaktadır. Kendisini tanıdığım günden beridir şarkılarını dinlerim ve benim için eşsiz bir sanatçı. Onu tanıdığım ilk parçası: ”Tanımadığım Ten” adlı parçasıdır. İşte ben bu parçayı duyduğumda aklıma küçüklüğümde yaptığım güzel anılar geldi. Sevdiğim insanların hiç gitmeyeceğine inandırırdım kendimi. Lakin sevdiğim insanların tek tek gitmesiyle yalnız kalmaya başladım. Ve şarkılarla kendimi teselli etmeye başladım. Her dinlediğim şarkının sonunda rahatladığımı ve huzur bulduğumu fark ettim. Sevdiklerinizin kıymetini bilin hala yanınızdayken onları üzmemeye gayret gösterin.
    • Ruhunuz sadece şarkılarla dinlenmez, her insanın mutlu olduğu huzur bulduğu aktiviteler vardır. O aktiviteleri yapmaktan kendinizi alı koymayın mutlu olmak sizin en doğal hakkınız. Mutlu olmayı beceriyorsanız sizden şanslısı yoktur. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim daha farklı yazılarda görüşmek dileğiyle.
Sadolonso
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Saat Anlamları | Ayna, Ters ve Çift Saat Anlamları
Sonraki
HAYATA TEKRAR HOŞGELDİN

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.