BİR KADIN!

KADIN

Bir kadın seni seviyorsa sana aittir. Mutlaka bir fotografın vardır bir yerlerde onu kaldırtma buruşturup çöpe attırma sakın! Bir kadın seni seviyorsa, uyumadan önce her gece sana dua ediyordur. Senin adınla başlayıp senin adınla biten bir dua. Onu susturma! Bir kadın seni seviyorsa, sana asla zarar veremez. Yalnız, genç adam! Şunu da unutma, kadınlar vazgeçtikleri adama acımayıda beceremez. Buda kalsın aklından. Bir kadın seni seviyorsa, koklayarak öper seni içine katmak ister her sarıldığında. O kadar sever ki sevdiği kadar sarılabilse sana inan kemiklerin kırılır. Bir kadın seni seviyorsa hissetirir ne kadar güçlüysen bin kat  güçlü hissedersin kendini.

Onu yanıltma!  Yanıltıp ilk darbede yere çakılma oğlum. İlk imtihanda da sınıfta kalma. Asla ama asla araya umutsuzluğu sokma. Bir kadının şah damarıdır umutsuzluk, umudu kesildiği an vazgeçip gider. Sevmekten, beklemekten, özlemekten hatta dua etmekten bile can havliyle kaçar.

Yakalayamazsın anlarsın ki son pişmanlıkta fayda etmez. Sen sen ol o kadını üzme! Bir kadın seni seviyorsa kavga eder. Hemde öyle ki boğazına yapışıp seni öldürecekmiş gibisine ama gözlerindeki korkuyu görürsün seni kaybetmek istemez. Kadınlar susmaz. Genç adam! Susmuş kadın bitmiş kadındır. Susmuş bir kadın için bitmiş bir adamsındır.

Biz kadınların değişmez hatta değiştirilmesi teklif bile edilemez olan maddelerindendir. Kadının altın kuralıdır.

Sahip çıkmadığın kadına ehh!! Haliyle hesapta soramazsın. Kadınlar bomba gibidir. Yanlış kabloyu kesersen onunla birlikte sende patlarsın. Hayatta herşeyi satın alabilirsin. Yalnız seni seven kadının yoktur izi sende. Seni her şeye rağmen sevebilen kadını satın alamazsın asla.

En fazla cüzdanın kilo kaybettikçe sevgileri eksilen sevgililerin olur bu hayatta. Bir şey daha vardır ki genç adam. Kadınlar kuştur. Narindir, dokunsan incilir, sımsıkı sarılsan ölecek. Sen öyle bir  yeryüzü olmalısın ki senden göçmemesi için elinden ne geliyorsa yapmalısın.

Bir zamanlar seni gökyüzü ilan etmiş bir kadını başka bir gökyüzünde kahkaha atışını duyunca anlarsın neler kaybettiğini.

Betül CANBAZ.

betul-canbaz
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
maviye sığın
Sonraki
EVLÂT

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.