Bir Dünya Tek Kadın

Kadınların fıtratında olan şeylerden bir kaçı bir erkeğe göre nelerdir diye sorduğumda etrafımdakilere“Fazla konuşarak baş şişiren sıfatına düşen ,gereksiz harcamalarıyla cüzdan yakan,cazibesini kullanarak ikna eden,kafasında türlü türlü şeytanlıklar varken makyajıyla kendini masum gösteren bir tür varlık” cevaplarını aldım.Anlatırken öyle kahkahalar atıyorlardı ki cahilliğin ne kadar içimize sindiğini ,aslında kendimizi ne kadar basitleştirdiğimizi ve biz kadınlarında özgürlük adı altında nasıl kirletildiğimizi o kadar derinlerimde hissettim ki ,bir iki dakika içerisinde kendimi yargılarken buldum .Peki neden kendimi yargılamıştım ki ? Yoksa toplumun bize kazandırdıkları mıydı bu? Ben şimdi susup bu soruyu sorduğum için kendime mi kızmalıyım?Şu bilinç altımızda öyle şeyleri düşünüp bi sonuca ulaştırmaya çalışıyoruz ki asla bizi anlamayacaklar ,bizi duymayacak ve görmeyecekler.Önyargı dağıttıkları konunun içerisinde annelerinin de olduklarını idrak edemeyecek,babana bile güvenmeyeceksin bu devirde  diyebilecek  bir takım toplumun içerisinde olduğumuz gerçeği asla değiştirilemeyecek mi ?Kadınlar gerçekten bu kadar kalıplaşmış yargıların arasında nefes almaya devam ederken siz erkekler bir anlık öfkeyle bıçakladığınız, kıskançlığınızdan dolayı yüzüne kezzap döktüğünüz  ,yaptığınız işin arkasında duramayıp sırf korkuyorsunuz diye cesedini paramparça edip yakıp yıktığınız canların bedelini ödeyeceksiniz! 

Eğer  kadınları sadece cinsel unsur yerine bir değer sıfatına koysaydınız belki daha ölümsüzdü anneler❤️El kaldırılmazdı evladı arkasında durana ,sevdası hayatında kalana anne baba tarafından sahip çıkılana .Yürek yanmazdı doğrulukla,değerle sevgi ve saygıyla yaklaşılsaydı belki hissederdi kalabalığı,gururu,güveni arkasında.Aslına bakarsak eğer ne çok yerde karşımıza çıkıyor değil mi engeller? Yalnızken çekilmeyen bir sessizlik ki içimizi titreten biz kadınız üstesinden geliriz dedirten❤️Geçenler de bir dizi takıldı gözüme KIRMIZI ODA.Gerçekten hayatta bu denli felaketlerin hikayelerin olması herşeyi anlatmıyor mu? Kendi kafasında kurduğu hayatı yaşayan boncuk’a ne demeli peki ? Koskaca dünya da sadece yalnızlıktan dolayı yaşadığı çöküntüler o kadar büyük ki .Telafüzu bu kadar kolayken yaşanması ne kadar güç olabilir değil mi.Bir  sıcak nefes sadece .
   
İnsanın kendiyle olan sorunları bitmedikçe kişiliğine yansıyan bozukluklar o kadar çok insanın hayatına mal olmuştur ki artık adlandırılmıştır bile.”Eşinden boşanmak isteyen F.A  2 çocuğunun gözleri önünde CİNNET geçiren eşi tarafından basından vurularak öldürüldü” çocukların yaşadığı kabusa mı, yaşayabilecekleri hayata mı yanayım? Yoksa gencecik kadının bir cinayete kurban gitmesine mi bilemiyorum.Her kadın şanslı değildir belki ama her kadına bir şans verilmelidir…

ftmnrartr
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yapay Zeka Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Yapay Zeka Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Sonraki
Yapay Zeka Mühendisliği Sıralamaları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.