Bazı düşüncelerim,endişelerim.

Hayat bazen çok zor olabiliyor. Bazen de bana  öyle geliyor.

Hayatımın belirli aralıklarında yaptığım hiçbir şeyden zevk almıyorum, sadece boş bir odada öylece yatmak istiyorum. Sabah kalktığımda aynaya bakmak, mutfağa gidip aileme ”günaydın” demek bile çok zor geliyor. Bu durum belki bir tek bana olmuyordur, günümüz şartlarında eğer ortalama veya daha üst şartlara sahip değilseniz hayat oldukça içinden .ıkılmaz bir hal alabiliyor. Üstelik benim gibi ailesiyle yaşayan ve bir şekilde kendi hayatını kurmak isteyen bir üniversite öğrencisiyseniz hayattan beklentileriniz ve istekleriniz; özellikle ihtiyaçlarınız çok farklı olabiliyor. Bu ay stajımı yaptıktan sonra büyük bir boşluğa düştüm. Aramam gereken insanları bir türlü arayamıyorum çünkü beni bir işe çağırırlarsa gidecek gücü ve isteği bile kendimde bulamıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Ayrıca başka bir sorunum da böyle hissettiğim anlarda kendimi bir şeyler yerken bulmam. Bunun bir çözümü olduğunu biliyorum fakat kendimde bunu uygulayacak gücü bile bulamıyorum.

Bu yaz için birçok planım vardı ve bunları yapamamak da beni oldukça üzdü. İnsan bulunduğu yerde, şehirde mutlu değilse hiçbir zaman gerçekten mutlu olamıyor. Ailemle aram çok iyi olsa da onlarla bulunduğum şehri -doğduğum yer de olsa- sevememek beni ve hayat kalitemi oldukça kötü etkiliyor.

Bazen düşüncelerimi günlüğüme yazıyorum. Yazmak bir insanın sahip olabileceği en büyük güç. Onları birinin okuması çok farklı bir his bu nedenle defterimi çok iyi saklamaya çalışıyorum çünkü oraya bazen kendime bile itiraf edemediğim şeyler yazmak zorunda kalıyorum. Bazı düşüncelerimi yazmazsam veya birine anlatmazsam içimden bir şeylerin patlayacağını hissediyorum fakat bu düşünceleri birine anlatacak kadar da ne kendime ne de birine güvenemiyorum.

Kendime bir çıkış yolu bulmaya çalışıyorum. Gücümü toplamak ve her gün gördüğümüz insanlar gibi bir şeyler başarmak istiyorum. Onların bu güç ve cesaretine ne kadar şaşırsam da çok imreniyorum çünkü ben çok çekingen bir insanım. Keşke kendimde bazı özelliklerimi hemen değiştirme şansım olsaydı. Daha atılgan bir insan olmayı çok isterdim.

Hayatımda elbette inişler ve çıkışlar olacağının farkındayım, düşmeden kalkamam ve bunları yaşamadan da öğrenemem. Sadece tüm bunları yapabilecek gücü kendimde bulmak istiyorum. Daha çok genç olmama rağmen kendimi çok bitkin hissediyorum.

F.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sizin ne haddinize?
Sonraki
Hayat hikâye tabanlı bir oyundur. Pes etme.

Hayat hikâye tabanlı bir oyundur. Pes etme.

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.