Annelik ve hamilelik anıları

Fotoğraf sahibi: Sam Rana (@Sam Rana on Pexels)

     Anne olmak ne sizce. Ben anne oldum Allah’ım ne güzel duygu. Bir bebeğin anne karnına Allah tarafından yerleştirilmesi böyle bir mucizenin yaşanması sizcede çok güzel bir olay değil mi?

    Anne olmayı çok isyordum. Bunun için sağlık kontrollerinden geçtim . Herşey için hazır olduğumda bir test alıp yaptırdım. Heyecanla testin sonucunu beklemeye başladım. Biraz bekledikten sonra testin olumsuz olduğunu tek çizgi olduğunu görünce çok üzülüp birazda sinirlenip çöpe atmak istedim. Çamaşır makinesinin üzerine fırlatip çıktım. Ev işlerimi hallettikten sonra tekrar gidip bakmamı söyledi içimdeki ses .  Testi elime ümitsizlikle aldım birde ne göreyim. Soluk bir çizgi daha gözüküyor. Dünyalar benim olmuştu bir kaç dakika oturup ağlamıştim.

    Dokuz ay boyunca kar imda kılı kırk yararak her şeyi ayrıntılı düşünerek ve onun için uyuyup yiyerek yaşamak annelikten başka bir şey değildi. Mucizevi bir şekilde herşey olması gerektiği gibi gidiyor Allah tarifinfan  verilen annelik anacligi tıkır tıkır isiyordu. 

   Dokuz ay doldu ve ben bebeğimi kucagima aldım annelik kadar güzel bir duyguyu ömrümde tatmadım. Çok endişe verici ve güzel bir duygu 

    

Busra yazar
Büşra yazar
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Living in Moscow: A Diplomat’s Notes from the Russian Capital

Living in Moscow: A Diplomat’s Notes from the Russian Capital

Sonraki
Madalyonun İçi / Bir Psikiyatristin Not Defterinden (Gülseren Budayıcıoğlu)

Madalyonun İçi / Bir Psikiyatristin Not Defterinden (Gülseren Budayıcıoğlu)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.