28. İstanbul Caz Festivali Kapsamında Altın Gün’e Bir Konser Daha Eklendi

altın gün 28. İstanbul Caz Festivali Kapsamında Altın Gün'e Bir Konser Daha Eklendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşen Altın Gün konserine yoğun ilgiden dolayı bir konser daha eklendi.

Klasikleşmiş Anadolu rock şarkıları ve türkülerini saykedelik ve funk tınılarla birleştiren ve 16 Eylül’deki ilk açıklanan konserlerinin biletleri hızla tükenen Altın Gün, 17 Eylül Cuma akşamı tekrar festival kapsamında Turkcell Vadi sahnesinde olacak.

Bu kez Altın Gün öncesinde sahnede, türler arasındaki duvarları yerle yeksan eden, Arda Semercioğlu, Atakan Türkan, Aybars Gülümser ve Burak Erensoy’dan oluşan Geeva Flava olacak.

Ayrıntılı bilgi için : https://caz.iksv.org/tr/yirmisekizinci-istanbul-caz-festivali-2021/altin-gun-/-geeva-flava

28. İstanbul Caz Festivali Kapsamında Altın Gün'e Bir Konser Daha Eklendi

28. İstanbul Caz Festivali’nde Bu Hafta

28. İstanbul Caz Festivali, Parklarda Caz ve Itamar Borochov konseleri ile 1 Eylül’de başladı. Caz severlere hem yeşillikler içerisinde hem de boğaz havasında keyifli anlar yaşatan festival, 24 Eylül’e kadar sürecek ve şehrin en güzel açık hava mekânlarında 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle her yaştan müziksevere caz hissettirmeye devam edecek.

 

Angelique Kidjo “An African Odyssey”

6 Eylül Pazartesi, 21.30, The Marmara Esma Sultan Yalısı

Şarkıcı, oyuncu, yazar ve aktivist Angelique Kidjo 4 Grammy sahibi, UNICEF’in iyi niyet elçisi ve “Aslan Kral”, “Street Fighter” gibi on sekiz filmin soundtrack’lerinde imzası bulunuyor… Angelique Kidjo gösterişli kostümleri, yüksek enerjisi, etkileyici sesi ve müziğindeki zengin melodik yapılarla festivalde yer alacak. Afrika ezgileri, soul, funk, rap, samba, reggae, caz ve blues türlerini kucaklayan bu konserde yolculuk Afrika’dan başlayacak, Sahara ve Londra gibi farklı yerlere uğrayıp dinleyicileri Fransa’nın sakin kıyılarına bırakacak. Konser Clifford Chance ve Çiftçi Avukatlık Ortaklığı’nın destekleriyle gerçekleşiyor.

 

Melike Şahin

8 Eylül Çarşamba, 21.15, Göztepe Özgürlük Parkı Sahnesi

Müzisyen ve söz yazarı Melike Şahin, peş peşe yayınladığı “Deli Kan”, “Sevmek Suçsa Suçluyum”, “Tutuşmuş Beraber”, “Geri Ver” gibi teklileriyle kısa zamanda yerli sahnede sağlam bir dinleyici kitlesine ulaştı.. Solo kariyeri öncesinde uzun yıllar Baba Zula’nın solisti olarak dünyanın dört bir yanında turneler yaptı. 2017 senesinde dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif’in Djam / Aman Doktor filminin soundtrack’i için şarkılar seslendirdi ve filmin dünya prömiyeri öncesinde Cannes Film Festivali’nde unutulmaz bir konser verdi. Sabırsızlıkla beklenen ilk albümü Merhem’i geçtiğimiz şubat ayında yayımlayan Melike Şahin, dinleyiciden ve müzik yazarlarından tam not alan albümünün prodüktörlüğünü de üstlendi. İlhamını her şeye rağmen hayatta ve ayakta kalabilme niyetinden alan albümü “Merhem”in festivaldeki ilk konseri olacak.

İçimizdeki melankoliyi yansıtan şifalı ses: Melike Şahin

Festival’de İKSV Alt Kat işbirliğiyle çocuklara ve ailelere yönelik yepyeni etkinlikler

 

“Cazı Dansla Hisset”

İstanbul Lindy Hoopers 11 Eylül Cumartesi, Habitat Parkı

Uninvited Jazz Band, 12 Eylül Pazar, Habitat Parkı

 

Bu yıl festival kapsamında Parklarda Caz ve Festivalde #İstanbulBirSahne etkinliklerinde İKSV Alt Kat katkılarıyla, çocuklar ve ailelere yönelik atölye ve etkinlikler de düzenleniyor. Habitat Parkı’nda, 11 Eylül Cumartesi ve 12 Eylül Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nin değerli destekleriyle düzenlenecek “Cazı Dansla Hisset” başlıklı etkinlik, İstanbul Lindy Hoppers ekibinin swing dans adımlarıyla, Uninvited Jazz Band’in keyifli caz ritimlerini çocuklarla ve ailelerle buluşturuyor. Her yaştan müzikseverin eşlik edebileceği Cazı Dansla Hisset etkinlikleriyle, caz ritmi ve Lindy Hop dansının ilk adımları Şişli Habitat Parkı’nda keşfediliyor. “İstanbul Bir Sahne” etkinlikleri kapsamındaki etkinlikler, konserlerin hemen öncesinde, 17.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek

İBB, Kültür A.Ş. Ve İstanbul Caz Festivali İşbirliğiyle “Festivalde #İstanbulBirSahne”

Festivale bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla yeni bir ücretsiz etkinlikler serisi daha eklendi. İBB tarafından pandemi sebebiyle zor günler yaşayan müzisyenlere destek sağlamak ve İstanbulluların günlük yaşamlarıyla kesişecek, konserlerle tekrar buluşması amacıyla hayata geçirilen #İstanbulBirSahne‘ye başvuranlar arasından seçilen 12 topluluk, festival süresince açıklanan tarihlerde Şişli Habitat Parkı’nda, Festivalde #İstanbulBirSahne etkinlikleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

 

  • 8 Eylül Çarşamba – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00  Ceren Temel Quintet

 

  • 9 Eylül Perşembe – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00 Cazzip Project

 

  • 10 Eylül Cuma – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00  Bidar

 

  • 11 Eylül Cumartesi – Şişli Habitat Parkı

18.30 – 19.30  Batu Şallıel The Way

20.00 – 21.00 The Kites

 

  • 12 Eylül Pazar – Şişli Habitat Parkı

18.30 – 19.30  The Cousin Quintet

20.00 –  21.00  Deniz Taşar & Adem Gülşen

 

Festival Biletleri

Festival biletleri, passo.com.tr’den ve İKSV ana gişeden satın alınabilecek.

Üyelikleriyle İKSV’nin yıl boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, İstanbul Caz Festivali konserlerinin biletlerini %25’e varan indirimli fiyatlarla alabiliyor.

Etkinliklere Katılacak İzleyiciler İçin Önemli Bilgilendirme

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler 6 Eylül tarihinden itibaren etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Aşılarını tamamlamamış veya hastalığı bağışıklık süresi devam eden bir vakitte atlatmamış kişiler, en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek etkinliklere girebilecektir.

Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk DurumuAşı DurumuHastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.

Etkinlik mekânlarında Covid-19 önlemleri daha önce açıklandığı şekilde alınmaya devam edecektir.

Ayrıntılı bilgi için : www.iksv.org

İstanbul Kültür Sanat Vakfı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kültür ve sanatın gelişimi için çalışan bağımsız bir kurumdur. İKSV, klasik ve güncel müzik, sinema, tiyatro, güncel sanat, tasarım gibi alanlarda uluslararası festivaller, bienaller ve yıla yayılan etkinlikler düzenler.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yaşamını Düzene Koy

Yaşamını Düzene Koy

Sonraki
Hazara Sorunun Çözümü Ya Konfederalizm Ya Bağımsızlık!

Hazara Sorunun Çözümü Ya Konfederalizm Ya Bağımsızlık!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.