2021 Nasıl Başladı ?

2021 Tam olarak hayal ettiğim gibi başlamadı. Malum ülkemizin ekonomisi ve pandemi sayesinde iş konusunda büyük sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı. İşsizlikler , işverenler oldukça düştü ve herhangi bir iş ilanından dönüş de yapılmıyor. Bu durum bir noktadan sonra can sıkmaya başlıyor ve her can sıktığın da ise insanın içinde ki o hayaller o heves her can sıkıntısında yavaş yavaş azalıyor. Bunlar azaldıkça umutta azalıyor dayanmak istemiyorsun bazı durumlarda niye çalışıyım ki zaten birşey olmıcak bu ekonomi de ne hayatı yaşıcaksın nasıl bir hayali gerçekleştirceksin.

Eğitim düzeni ; canlı dersler canlı sınavlar olmayan bir düzen daha da kötü bir hale geldi. Pandemiden önce eğitim düzeni torpilli geçiş gibi birşeydi. Hiç yoktan birşeyler öğreniliyordu şimdi ise açıyor arka planda ders anlatılıyor kendisi başka birşeyle uğraşıyor ve bu şekilde dersden geçiyor. Bu şekilde yapan öğrenciler mezun olucak ve üniversiteye gidebilcek tabi YKS izin verirse , YKS o kadar saçma bir sistem ki hatta tüm sınavlar saçma ki yazılı sınav yerine öğrencilerin bölümlerinden oluşan uygulamalı sınav gerçekleştirilirse o zaman bu ülkenin gelişmeye bir adım atması hazırdır. Çünkü mühendisim diyen her 10 kişiden 8 i mühendislikle alakası yok ya kopya ile geçmiş ya da bi yerde dayısı vardır yapın uygulama sınavı o sınavdan geçebilirse verin diplomayı işte o zaman gelişmek için birşeyler yapmış oluruz.

 2021 böyle bir sene idi. Umarım önceki senelerden daha iyi geçer .Neyse ki sene yeni başladı  umudu kaybetmeyelim hep beraber güzel bir yıl diliyorum.

Umudu asla bırakmayın…

ErenSahin
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
gençliğimi yaşayamıyorum..
Sonraki
Hayatımızın İnsanları

Hayatımızın İnsanları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.