1. Gün: Bir Rüyandan Yola Çıkarak Kısa Hikaye Yaz

1. Gün: Bir Rüyandan Yola Çıkarak Kısa Hikaye Yaz

1. Gün: Bir Rüyandan Yola Çıkarak Kısa Hikaye Yaz

Orada Bir Aşk Var Bence

Sevda en yakın arkadaşıyla buluşacaktı.  Her zamanki buluşma noktalarına metro ile gitmesi gerekiyordu ve metro evine yirmi dakikalık yürüme mesafesindeydi. Aslında metro ringi de  vardı evinin çok yakınından geçen ancak Sevda bu sefer yürümek istemişti. Bu sırda Kaan, Emre ve Mert  Sevda’nın evinin yakınındaki o kütüphaneden çıkmış,metro ringine binmişlerdi. Kaan otobüsün penceresinden bakarken Sevda’nın metroya doğru yürüdüğünü gördü. Metro ringinden inmeden arkadaşlarına :” Beyler! Sevda’yı gördüm metroya yürüyordu sanırım. Metroya inmeden biraz yukarıda beklemek istiyorum. Uyar mı size de?” dedi.

Mert, ” Abi o zaman sen ufaktan aşağı in. Biz yukarıda duralım. Sevda’yı görürsek yavaş yavaş yanına geliriz. Bakalım seni görünce ne tepki verecek”  diye cevap verdi. Emre zaten Sevda meselesinde en destekçi olan kişiydi. O bu oyunu baştan kabul etmişti ve Mert ile birlikte Sevda’nın gelişini gözleyecekleri yere konumlandı.

Emre ve Mert muhabbete dalmışken Sevda onların tersinde kalan yönden metronun sokağına girdi. Onlar daha Sevda’yı fark etmeden Sevda onları fark etmişti ve bu ikili buradaysa kesin Kaan da buradadır diye heyecanlanmaya başlamıştı. Gözleri Kaan’ı ararken aşırı heyecanlandığını çaktırmamaya çalışsa da artık çok geçti. Bizim uyanık ikili durumu anlamış Kaan’a haber vermiş ve yavaştan Kaan’ın yanına inmişlerdi. Özellikle Kaan’ın onlardan biraz geride kalmasını  sağlıyorlardı. Sevda bir merak bir telaş ilk katı indi. Bu istasyondan metroya binmek için üç kat merdiven inmek gerekiyordu. Sevda her ne kadar Kaanlara yetişmek istese de otobüs kartında para olmadığı için oyalanmak zorunda kaldı. Mert bunu fark etti ve ekibi yavaşlattı. İkinci kat merdivenlerini inerlerken Sevda ve Kaan göz göze geldi. Sevda,” Aa! Kaan” diyerek el salladı . Kaan arkadaşlarına dönüp, ”Tepki vermese her şeyin bittiğini düşünecektim. El salladığına göre orada hala bir aşk var bence.” dedi.Kaan bunları söylerken sesini sadece kankalarının duyduğunu  zannediyordu ancak yanlıyordu. Yerin altındalardı ve duvarlar yankı yapıyordu. Yankıyla gelen sesin tamamını anlamasa da Sevda gereken mesajı almıştı ve ” Orada bir aşk var demek ” diye mırıldandı

kalpteki benek
İçime birikenleri yazılarıma döküyorum, belki bir anlayan çıkar diye
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Virüs
Sonraki
Büyücü ve Özgür İrade

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.