TÜRKİYE’DE GENÇ OLMAK

Kaynak belirtilmedi

TÜRK GENCİNİN SESİNE KULAK VERİN

Öncelikle hoşgeldin dostum kısacası kendimden bahsetmek gerekirse18 yaşında duygularını anlatan biriyim

Konumuz türkiyede yaşayan gençlerin sorunları,sıkıntıları ,kuşak çatışmaları ama konumuza geçmeden önce birkaç soru cevaplayalım.

Siyasetçiler,politikacılar geçleri anlıyor mu ?

 

Bir Meslek Olarak Siyaset” | Independent Türkçe

bu soruyu önce senin cevaplamanı ve daha sonra benim cevabımı okumanı istiyorum.

Tiktok videoları çekerek twitter ve instagramı daha fazla kullanarak gençleri anlayamazssınız yani bunlar işleyen şeyler değil.Sorun gençleri yeğlemek değil onların gelecek kaygılarını,maddi-ekonomik hayal kırıklıkların,demokrasi ve adalet eksikliği gibi sorunlarını dinlemek gerçekten anlamak ve çözümler üretmektır.

Gelelim asıl konumuza 18 yaşında bir kardeşiniz bir arkadaşınız olarak şöyle düşünüyorum 7 yaşındaki çocuk bile hiçbir şeye paramız yetmiyor ekonomi çok kötü diyorsa ortada gerçekten yanlış yapılan bir şeyler var demektir bunun üzerine düşünülmelidir.

 

Birçok arkadaşıma baktığımda gelecek ile ilgili  net bir düşünceleri yok çünkü 4 yıl üniversite okuduktan sonra işsiz kalacaklarını  ya da asgari ücretle çalışacaklarını biliyorlar. Kendinizi karanlık bir sokakta hayal edin sokağın sonu gözükmüyor  sokakta ne var göremiyorsunuz belki çiçekli bir yol belkide çeşitli zorlukların olduğu bir yol , işte arkadaşlarımın ve benim olduğum durum da böyle karanlık bir sokakta önümüzü göremiyoruz.

Gelelim diğer bir soruna  büyüklerin, yaşlıların kendi dönemleriyle  şuanki dönemi kıyaslayıp  bu dönemin daha iyi olduğunu söylemeleri  öyle diyen büyüklere şöyle seslenmek istiyorum; teknolojinin gelişmesinin,internete kolay ulaşmamızın suçlusu neden biz geçleriz?

Sizin zamanınızda elektrik yoktu evet doğalgazda yoktu evet hatta bazı yerlerde su sıkıntısı bile vardı kusura bakmayın ama o zaman da elektrik,su,doğalgaz faturası  da maaşınız yarısından fazla gelmiyordu ama şuan malesefki geliyor.Anlatmak istediğim şey şu geçmişten ders almalıyız ama geçmişe takılmamalıyız siz fazlasıyla geçmişe takılıyorsunuz  bu yazımı şöyle bitirmek istiyorum RABBİM GEÇMİŞE TEKILMAMIZI İSTESYDİ GÖZÜMÜZ ENSEMİZDE OLURDU.

 

Kuşaklar Arası İletişim Sorunu

 

KIYMETLİ ZAMANINI AYIRIP  OKUDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜRLER DOSTUM

BAY KURT
DUYGULARINI AKTARMAYA ÇALIŞAN BİRİ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
70’lerden Günümüze Bir İlham Kaynağı: Ford Fiesta

70’lerden Günümüze Bir İlham Kaynağı: Ford Fiesta

Sonraki
Kendime Serzenişim Var

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.