Sosyal Medyada Doğru Bilinen Yanlışlar

Sosyal Medya Doğru Bilinen Yanlışlar

Bu Yazımda Sizlere Sosyal Medya da Herkesin Doğru Olarak Bildiği Fakat Yanlış Yapıldığında Faydasından Çok Size Zararı Dokunabilecek Birkaç Tüyo Vermek İstedim. Bu Bilgiler İşletme Hesaplarında Kullanıldığında Pozitif Etki Sağlayacağı Gibi Kişisel Hesaplarda da Geri Dönüşlerin Etkili Olabileceği Gerçeğini Ortaya Çıkartmaktadır. Şimdiden Teşekkürler.

Paylaşımlar Hakkında

Post ve hikaye paylaşımları gün içerisinde, müsait zamanlarda paylaşmak yerine; analiz yapılarak bulunduğunuz bölgede instagram ve facebook kullanımının en çok yaygın olduğu saat aralıklarında gerçekleşmelidir. Genel geçer bilgiler ile bu saat aralıkları; 06:00-09:00 arası/ 11:30-13:00 arası ve 17:30-20:00 saatleri arasında olmalıdır.

Doğru Hashtag Kullanımı Hakkında

Paylaşılacak post ve hikayelerde aklımıza gelen her hashtag ı eklememiz, hedef kitlemize ulaşmamızı zorlaştırdığı gibi, doğru kullanımda bulunan şahıs / firmaların (rakiplerinizin) sizden birkaç adım önde olmasını sağlayacaktır.

Paylaşımlarda Tasarımın Önemi

Paylaşılacak post ve hikayelerin belli bir kimlik altında paylaşımı, firmaların kurumsal bir yapı içerisinde bulunduğu imajını verdiği gibi, firmalara bir standart yükleyip, tarz görsellere sahip olmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyalarınızı Emanet Ettiğiniz Birçok Firma Bu Yazılanları Dikkate Alarak İşletme ve/veya Kişisel Hesaplarınızı Yönetmektedir.

”İçerik pazarlama, bir kampanya değil bir bağlılıktır.” 

JON BUSCALL

bugra-karaman
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Babalar Gününe…
Sonraki
EKSİKLİĞİNDE ÖLDÜRMEYEN AMA YAŞAMAYI DA ENGELLEYEN İHTİYAÇ

EKSİKLİĞİNDE ÖLDÜRMEYEN AMA YAŞAMAYI DA ENGELLEYEN İHTİYAÇ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.