SEVMEK

   Aşkla karıştırılır sürekli. Aşk eşittir sevgi derler. Oysaki sevmek eşittir aşk gibi yüce bir şeye eşit midir ki? Sevgi olmadan aşk olmaz bunu kabul edebilirim fakat sadece sevmek aşk için yeterli midir ki? Bunu sorgulamak lazım. Sevmek aşkın tamamlayıcısıdır.

   Birini sevmekle birine aşık olmak çok farklı şeyler. Aşık olduğunda sürekli onu görmek istersin, sürekli onu duymak istersin, onu çocuk sever gibi öpüp koklamak istersin ilgi yumağı olur o senin için. Onu gördüğünde iki ayağın bir pabuca girer. Her gördüğünde heyecanlanırsın. Gerçekten aşıksan ona bu dediğim hisleri illaki yaşarsın. Sevgili yapmak için sevgili olmazsın. Eğer sevgili yapmak için yapıyorsan zaten aşkı yaşamazsın sadece bir kandırmacayı yaşarsın.

   Sevmek öyle bir şey ki herhangi bir şeye karşı da sevgi gösterebilirsin. Sevgi sonsuzdur aşk sonludur da diyebiliriz aslında. Herhangi bir canlıya da sevgi gösterebilirsin. Her sevgi gösterdiğin şeye aşık olmak zorunda değilsin. Mutlu olursun onu gördüğün zaman. Bunun dışında  yaptığın işi de sevebilirsin. Onu ne kadar ilgiyle yaptığın yapmakta olduğun işi ne kadar sevdiğini gösterir sana ve diğerlerine.

   Sevgi ve aşk çok farklı şeyler de olsa. Bir o kadar da birbirine bağlıdır aslında. Sevgi nedendir, aşk bir sonuçtur. Sevgi göründüğü kadar asit bir şey değildir. Sahip olduğun sevgiyi yorumlayabilirsen ki bu o kadar kolay değildir ve üstüne biraz cesaret eklersen aşkla sonuçlandırabilirsin.

   Ben sevgiyi iki küçük örnekle anlattım ama kim bilir ne yolları daha vardır sevmenin. Önemli olan içinizdeki o seve hissiyatına değer vermek o her türlü ortaya çıkar zaten.

   Siz siz olun bu hayatta en azından bir kere olsa sevginizin üstüne cesaretinizi koyun ve aşık olun. Bu yüce duyguyu sizde tadın sevilmeyi sevmeyi sizde öğrenin. Sonrasından korkmayın. Aşıkken tadını çıkarın ve doyasıya sevin.

MUHAMMET ALİ KARABAĞ
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NASIL DENEME ÜRÜNLERİ KAZANIRIM?
Sonraki
INFLUENCER MARKETING NEDİR?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Aralık ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
10
gün
10
saat
10
dakika
10
saniye
Aralık ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.