Sanırım Biraz Çekiniyorum…

Biraz içimi dökmeye geldim. Çünkü şu günlerde yanımda konuşabileceğim kimse yok. Düzeltmem gerekirse konuşabilsem de istediğim tepkiyi alabileceğim kimse yok. Hayatımda büyük şeyler değişmek üzere. Yeni bir ortama, yeni bir şehre, yeni insanların arasına gireceğim. Yalan yok biraz korkuyorum. Belki de çok korkuyorum. Ön yargı mıdır bilmem insanlarla hiç anlaşabilecekmişim gibi gelmiyor. Düşünce şekilleri, konuşma tarzları benimkinden çok farklı. Dışlanmaktan, yadırganmaktan, yalnız kalmaktan  deli gibi korkuyorum.

Genel olarak yeni şeylerden nefret eden biri olarak yeni insanlarla tanışmak beni acayip geriyor. Yeni birileriyle tanışamıyorum.  Hayallerim için geçmem gereken küçük bir engel sadece önümdeki. Sürekli orada kalmayacak olsam bile uzun bir süre oradayım. Kime danışsam önüme bakmamı hedefime odaklanmamı söylüyor. Sanırım ben arkadaş bağımlısıyım. Arkadaşım olmadan sokağa çıkmaya dahi çekinirken şimdi onlardan uzakta beş yıl geçirmeye hazırlanıyorum. Tamam hafta sonları, tatiller, izinlerde birlikte olacak olsak da yine de korkuyorum. Sevdiklerimin yanında da bu beş yılı geçirebilecekken en iyisi olması için uzağa gidiyorum. Sadece 46 kilometre uzağa gidiyor olsam da yaşadığım yerden üç günden fazla ayrılmamış biri için bu çok korkutucu.

Geleceğim için ailemi, arkadaşlarımı ve sokaklarında kahkahalar attığım şehri bırakıyorum. Onları tüm sokakları denize çıkan bu şehre emanet ediyorum. Şuan verdiğim kararın ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu bilmiyorum. Umarım pişman olmam ve ileride geriye dönüp baktığımda buna değecek bir beş yıldı boşuna bu kadar korkmuşum diyebilirim. Eğer siz de böyle yollardan geçtiyseniz bana biraz destek verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

yazar

Yazar: Eris

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın
  1. Rutin hayatınızdan çıkacak olsanız da korkuların % 90 dan fazlası gerçekleşmeyecek ihtimallerdir. Sadece olağan akışa bırakıp iletişiminizi güçlü tutun. İçsel iletişiminizi koparmadan klişe olacak ama hedef odaklı bir pozitiflikle çok kısa zamanda uzun mesafe alacaksınız. Gözünüzde büyümüş. Rutinden çıkmak her ne kadar ürkütse de değişikliğin en iyi tarafı sürekli olarak tecrübe açısından kazanım olmasıdır. Zorlar ama hazzı yüksektir.

      • Rica ederim… İletişimde eğitim, tecrübe, çevre, kültür açısından direkt kesin yargılara varmadan yaklaşmayı deneyin birde. Karşınızdaki kişiyi sadece insan olduğu için değer verin. Kimse diğerinin hangi yollardan yürüdüğünü bilmez. Ben arkadaş bulmakta zorlanıyorum. Sinema, tiyatro gibi sanatsal faaliyetler için zamanım yok. O çevrenin dışında çok değişik bir çevreyle iç içeyim. Arkadaş bulmak bile zor iken onları olduğu gibi kabullenip yola devam ediyorum. Yalnız kalmak ile tek başına kalmak arasında çok büyük fark var. Ben yalnız değil. Tek başınalığı tercih ediyorum. Tek başına olmak kendini gerçekleştirmek için büyük bir fırsat…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.