Şahmaran dizi Netflix

Kaynak belirtilmedi

 

Herkese Merhaba…

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Şahmaran dizisini yazmak istedim. Dün akşam diziye başladım ve bitirdim. İzlemesi keyifliydi. Serenay Sarıkaya’nın güzelliği ve aurasına zaten diyecek bir şey yok. Ama Maran’ın ailesi Alacakaranlıktan fırlamış gibi olmuş. Adana ile birleştirince pek oturtamadım açıkçası bu detayı.

Ben diziler hakkında yazmadan önce genel de ekşisözlüğe bakıyorum. Ve gördüğüm kadarıyla dizi biraz kötü eleştiri almış. Ben açıkçası diziyi vasat bulmadım.  Hatta mitoloji de yer alan bir karakteri konu edinip, yeniye uyarlamaları bence güzel olmuş. Televizyon da yer alan türk dizilerinin çoğundan iyi olduğunu düşünüyorum.                   Türk yapımlarında genel de taciz, dayak, kim kime kayıyor bu hafta diye izlemektense böyle yapımları izlemek daha güzel.

Bir de dizi izlerken bir çok gereksiz detaya takılmalarını açıkçası anlamıyorum. Yok göle nasıl öyle atladı. Yok gömleği öyle nasıl yıkadı da ütülü gibi giydi vs vs…

 Bu yorumları okurken açıkçası ben darlandım. Onun dışında spoiler vermemek adına diyeceklerim bu kadar. Sonununda alakasız bitmesinden anladığımız kadarıyla ikinci sezonu gelecek gibi duruyor. 

 Son olarak bu yaz Zeytin Ağacı dizisi sayesinde hem Ayvalık hem de Adana’ya ziyaretçi akını olur gibi duruyor. 

                                                                                                 İyi seyirler

 

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İlk Şiirim: Tenha Sizlerle
Sonraki
Peter Pan ve Tinkerbell

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.