Sabahattin Ali'den Alıntılar

   Bu yazımda sizlere çok sevdiğim ve Türk edebiyatında da önemli bir yere sahip olan Sabahattin Ali’den alıntılar paylaşmak istedim.

  1) ACI ACI GÜLDÜĞÜMÜ HİSSETTİM. İNSANLARA OLDUKLARINDAN BAŞKA GÖZLERLE BAKMAKTA ISRAR EDİŞİME İÇERLİYORDUM. YİRMİ DÖRT YAŞINA GELDİĞİM HALDE HALA ÇOCUKLUĞUMUN SAFLIĞINDAN KURTULAMAMIŞTIM.

        

   2) YALNIZ ONUN YANINDAYKEN İÇİMİ MÜTHİŞ BİR KORKU , ONU KAYBETMEK KORKUSU SARARDI…

  

 3) BASTIĞI YERİN AYAKLARININ ALTINDA SIKI DURDUĞUNU HİSEDEMEMEK, HEMEN YOLA ÇIKILACAKMIŞ KADAR EĞRETİ  BİR HAYAT YAŞAMAK  NE AZAPLI ŞEYDİ? 

 4) BANA TANIMADIĞIN ŞEYLERDEN, SAKLI GÜZELLİKLER  VE HAKİKATLERDEN BAHSEDEBİLİR MİSİN? 

 

5) BİR ZAMANLAR BİRBİRLERİNDEN AYRILMAK, BİRBİRLERİNİ KAYBETME İHTİMALİNİN KORKUSUNU ÇEKMİŞ OLMASALAR, BELKİ DE BİRBİRLERİ İÇİN NE KADAR KIYMETLİ  OLDUKLARINI HALA  BİLMEYECEKLERDİ 

 

 6) HAYAT BİRBİRİNDE  AYIRDIKLARINI, KISA BİR MÜDDET İÇİN  TEKRAR YAKLAŞTIRIR  GİBİ OLSA BİLE, UZUN ZAMAN YAN YANA BIRAKMIYOR.  GEÇEN GÜNLERİ BİR DAHA  GERİ GETİRMEK  MÜMKÜN DEĞİL VE SADECE HATIRALAR İKİ İNSANİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK KADAR KUVVETLİ DEĞİL. 

7) İÇİME ONDAN BAŞKA KİMSENİN GİRMESİNE MÜSAADE ETMENİŞTİM.

8) YOLLARIMIZ BİR KERE KARŞILAŞTI. FAKAT ONA DAİR HİÇBİR ŞEY BİLMİYORUM.

9) KALBİMİN ETRAFINDA  MÜTEMADİYEN SIKIŞIP EZİLEN BİR ŞEY VARDI…

10) İNSAN DÜNYAYA SADECE  YEMEK, İÇMEK, KOYNUNA BİRİNİ ALIP YATMAK İÇİN GELMİŞ OLAMAZDI. DAHA BÜYÜK VE  İNSANCA BİR SEBEP LAZIMDI.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.