Özlem Çerçioğlu

CHP 37. İktidar Kurultayında  divan başkanlığına seçilen   Aydın Büyükşehir  Başkanı Özlem Çerçioğlu; “İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek, kadına şiddete ve cinayetlerinden yana olmak anlamına gelmektedir”.Özlem Çerçioğlu: “İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek, kadın cinayetlerinin önünü açmak demektir. İstanbul Sözleşmesi’nin her zaman yanındayız”.

– Güzel konuştu. Kadınlarımızın hepsi böyle kendine güvenli olmalı.

Özlem Çerçioğlu,11 Ağustos 1968’de (Nazilli , Aydın) doğdu.Türk siyasetçi sanayici.Milletvekili olarak atanmış.Türkiye’de belediye başkanını temsil eden ilk kadındır.

İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de tamamladı. 1988’de Selçuk Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Bölümünden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra ülke dışında kısa bir süre yaşadı. New York’ta özel bir şirkette halkla ilişkiler müdürü olarak çalıştı ve birçok farklı Türk toplumunda çalıştı. Ve çeşitli endüstriyel faaliyetlere katıldı.

Eğitimi destekledi,sokak çocuklarını kazanma, Atatürkçü düşüncelere sahip çıkma, nüfus planlaması ile ilgili çeşitli toplumsal içerikli projelerde görev alan Çerçioğlu, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi XXII. dönem Aydın Milletvekili olarak parlamentoya seçildi.

Bugün CHP Kurulrayı’nda ,kurultayı yönetmek için divan başkanlığınaÖzlem Çerçioğlu seçildi.

Allah ona muvaffak etsin♥️

okur

Yazar: Melek Erol

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.