Vedaların Yeridir Otogar

BÜYÜLÜ YERDİR OTOGARLAR:

Otogar ne acayip bir yer. Bazen canımızı çok yakıyor bir sevenin vedasını gördüğümüzde. Bazen mutluluktan ağlatıyor sevdiğimiz insana kavuştuğumuzda. Hep bir ikilem yeri. Aşık olduğu kıza veda eden delikanlı mı dersin. Gurbete evladını gönderen bir babanın umut ve özlem dolu bakışı mı ?

Belki de bir hikayenin son anı. Yepyeni bir başlangıca açılan yolculuğun ilk saatleri.

Her ne olursa olsun otogarlar çok büyüleyici yerlerdir. Her türlü insan olur çünkü. Hep bir umutla gider insan otogara. Yeni bir yere varmanın ilk adımıdır diye. Eski hayatı yeterince iyi gelmeyen bir insanın ailesine vedasını izlemek üzer insanı.

Bu yüzdendir o insanın otogara tek başına gitmesi. Kimsenin üzüldüğünü görmeden. Evladının yalvarışını , nişanlısının o çaresiz bakışını görmek istemez. Sessizce gider bu yüzden. Tek başına , yeni bir yaşama.

AH HAYALLER:

Büyük hayaller kurduran otogarlar kimi zaman gerçeğimizi yok eder. Hayat eskisi gibi olmayacak o otobüse bindiğimizde. Gideceğiz çünkü. Bir şehre veda edeceğiz.

Her ne olursa olsun sıfırdan başlayacak her şey. Evimize dönsek bile. Tatile veda etmiş olacağız çünkü. Bir otel odası o an bize çok anlamlı gelecek. Sondu çünkü. Bir daha gelmeyeceğiz oraya. Gelsek de eskisi gibi olmayacak hiçbir şey. Zaman değişti sonuçta , mekan aynı kalsa ne fark eder.

Odamız bile kimi zaman eskisi gibi gelmez ki bize. Her gün kaldığımız o oda. Gün geçtikçe farklı anlam kazanır gözümüzde. Değiştiğimiz için , büyüdüğümüz için.

UĞRAMAK GEREK:

Bazen gerçekten insan otogara uğramalı otogara. Bir farklılık yapmalı , belki bir tatile çıkmalı. Ya da sanal arkadaşı ile buluşmalı. Öylesine gitmeli. Çünkü insanın kendini sıfırlaması lazım. Sakinleşmesi , sorunları kısa süreliğine de olsa unutması lazım. Her insanın hayatında otogarlar olmalı. Veya bir insan bir insanın otogarı olmalı.

 

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Durugörü Nedir? + Bonus
Sonraki
Sevgili Kalbim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.