Ödev 3

İlköğretim Çağındaki Öğrencilerin Pandemi Sürecinde Uzaktan Eğitim’ de Karşılaştıkları Sorunlar: 

Not: Bu ödev ikinci ödevin devamı niteliğindedir.

Ödev ikide de belirtmiş olduğumuz ilköğretim çağındaki öğrencilerin uzaktan eğitim ile karşılaştıkları sorunlar başlığı altında öneri niteliğinde bir yazı yazmıştık ve ilköğretim çağındaki öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla işlenen derslerden pek verim almadığı sonucuna ulaştık. Şimdi bu sorun karşısında neler yapabiliriz ona biraz değinmek istiyorum.

İlköğretim, veya ortaokul çağındaki öğrencilerin büyük bir kısmı dersleri EBA üzerinden işlemekte, EBA’ daki en önemli eksikliklerin başında derslerin kaydedilemiyor olması geliyor, buda derse giremeyen öğrenciler için büyük bir sorun teşkil ediyor. Aynı zamanda EBA hakkında çoğu öğrencinin kafasında soru işaretleri halen mevcut, hatta bazı öğrencilerin  ve ailelerin EBA’nın ne anlama geldiği konusunda herhangi bir fikirleri yok.

Bu sonuç öğretmenleri farklı alternatifler aramaya itiyor, bu konuda benim önerebileceğim uygulama perculus uygulaması, veya adobe connet    bu uygulamalar  sayesinde dersler kaydedilebiliyor ve bu sayede öğrenciler dersleri birden fazla kez tekrarlama fırsatı buluyor. Aynı zamanda derse sürekli katılım imkanları olmayan öğrenciler için de bir avantaj niteliğinde.

Tabi verimli bir öğrenim için yetkililerin öğrencilere gerekli materyalleri ve altyapıyı sağlaması şart, maalesef bu  konuda şimdiye kadar kapsamlı bir adım halen atılmış değil.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.