Nesli Tükenen Sadece Hayvanlar mı?

Nesli tükenmek üzere olan ya da Tükenen birçok hayvan var. Ve bunun sayısı her geçen gün artıyor. Peki, Dünya üzerinde nesli tükenmek üzere olan sadece hayvanlar mı? Sadece onların türleri mi tehdit altında? 

Siz bu sorulara nasıl cevap verirsiniz bilmiyorum lakin bana soracak olursanız:Hayır! 

Tehdit altında olan, yaşam süreleri gittikçe kısalan sadece hayvanlar değil. İnsanlık ta ölüyor. Her geçen gün. Daha fazla. Ve bu sayı kat kat artıyor. İnsanlar sanıyor ki, bu bedenler Dünya üzerine ayak bastıkça, insanlık yaşayacak. 8 milyarlık insan nüfusu asla yok olmayacak. Fakat bu hayatları boyunca düştükleri en büyük yanılgı olacak. Zira insanlık sadece bu Dünya’ya asak basan canlılarla ölçülmüyor. O bedenlerin içindeki ruhlarla ölçülüyor. Ve ne yazık ki, çoğu insanın ruhu ölmüş durumda. Ruh mecazen çoğu şekilde ölebilir. Örneğin;kalplerin kötülüğüyle, yaşadıkları acılar sebebiyle hayattan ve kendinden vazgeçmiş insanlarla VS. Bahsettiğim son durumla ilgili bir sözüm var size örnek olması için:

Bedenim ayakta,lakin ruhumun nefesini çoktan kestiler. 

Demem o ki, insanlar ayağa kalkmalı ve insanlık yaşatılmalı. Kimse sadece benim müdahelemle ne olabilir ki diye düşünmesin. En ufak bir insan topluluğu bile birşeyler başarabiliriz diyerek ayaklanırsa eminim ki kitle her geçen gün artacaktır.

Neslimizi heba etmeyelim. Keşkelere sığınmayalım. Hala elimizde bir şans varken, bu şansı geri tepmeyelim. Korkmayalım, sesimizi çıkaralım.

Bir elin nesi var?İki elin sesi var. 

Okuduğunuz için teşekkür ederim. 

okur

Yazar: Mu_lipis

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.