Makyaj Yaparken Mutlaka Bilmeniz Gereken 4 Kural

sarışın makyajlı kadın

Fazla makyaj her zaman iyi bir görünüm sağlamaz. Size makyaj hakkında en önemli bilgilerden birine vererek başlayayım. Makyaj yaparken çoğu kişi makyajı aslında kontrolsüzce yani bilinçsizce yapar. Oysa ki makyaj sizin doğal görünümünüzü ortaya çıkarırken aynı zamanda sizin kusurlarınızı kapatır, yani asıl amacın bu olması gerekiyor. Tabi ki bu iki dengeyi sağlamak öyle çok kolay değil. Makyajı yapan kişiler yüz hatlarının bazı bölgelerine gerek duyulmayan makyajı yapıyorlar, ya da gereğinden fazla makyaj yapıyorlar. Ancak bir etkinliğe gitmeniz gerektiğinde, günlük hayatta yaptığınız makyajın fazlasını yapmak elbette gayet doğal.

açık tonlarda makyaj yapmış kadın

Makyaj Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Kural

1. Makyaj yaparken kullandığınız fırçaların önemi

 Belki bir çok kişi tarafından hiç önemsenmeyen makyaj fırçalarının önemi oldukça fazla.Ancak çoğu kişi genelde makyaj malzemeleri alırken fondötenin,rujun,far paletinin en iyisini almak istiyor ama çoğu kişi makyaj fırçalarının kalitesini hiç düşünmez.Ayrıca iyi bir makyaj fırçasını kullanmak sizi her zaman diğer makyaj yapan kişilerden daha önde tutar.

2. Kullandığın fondöten seni fondötensiz göstersin.

Fondöten bazen o kadar yanlış kullanılıyor ki ya da fondötenin kalitesinden dolayı o kadar kötü durur ki bunu bazen başkaların bakışlarından anlarsınız. Bu arada Kullandığınız fondötenin kalitesi elbette önemli. Ancak fondöteni nasıl kullandığınız daha önemli. Bu yüzden cilde uyumlu fondöten kullanın. Cilde dağılımını iyi yapmanız gerekir.

sarışın makyajlı kadın

3. Makyaj yaparken cildinizin temiz olması önemli

Makyajı genelde direkt cilde uygularız ancak bu pek doğru değil. Makyajdan önce cildimizi temizlemeliyiz aksi taktirde hem cilt sağlığı açısından hem de iyi görünüm açısından olumsuz bir etki bırakır. Cildin iyi görünmesi açısından düzenli aralıklarla cilt bakımını da yaptırmak gerekiyor.

4. Makyaj yaparken karıştırmanın önemi

Yani tabi makyajı sıklıkla yapanlar daha iyi biliyor ki makyajı iyi karıştırmanız gerekiyor. Böylelikle örneğin yüz hatlarınızda geçişleri daha iyi sağlayacaksınız.

Yukarıda sizler için hazırladığım makyaj tüyoları makyaj dünyasında en çok bilinmesi gereken şeylerdir. Yani özet olarak geçmek gerekirse; Her ortam için aynı makyajı yapmamalısınız. Kullanmış olduğunuz fondötenlerin kalitesine dikkat edin tabi ancak sadece bunlara değil kullandığınız makyaj fırçalarının kalitesi de oldukça önemli. Bunu özellikle tekrar belirtmek istedim, çünkü genelde birçok kişi tarafından makyaj fırçalarının kalitesine önem verilmiyor. Eğer buna dikkat ederseniz diğerlerinden bir adım önde olacağınıza emin olabilirsiniz.

Yıllardır makyaj yapanlar ve makyaj trendlerini takip edenler anlattıklarımın hiç değilse bir kısmını elbette biliyordur ancak bu yazımı makyaj ile ilgili pek bilgisi olmayan kişiler için hazırladım.

Esin Beşer
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gerçekleri Çamur ile Sıvayamazsınız!
Sonraki
Dünya’nın En Cömert Ülkelerinden Türkiye’de İşsizlik
sırada bekleyen işsiz insanlar

Dünya’nın En Cömert Ülkelerinden Türkiye’de İşsizlik

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.