Koronavirüs doğuşu

Merhabalar, koronavirüsten ziyade koronavirüsün ortaya çıkması ve ülkemiz gündeminde yer bulması olaylarına şöyle bir dikkatinizi çekmek isterim .

Süreç daha Türkiye’de bilinmezken internette bu konuda bir sürü yazı ve video vardı dünya gündeminde 2 -3 aylık bir zamana  tekabül eden bu süre zarfında ülkemizin gündemine bile düşmedi .

Balık pazarından çıktı dediler ,yılandan bulaştı dediler daha farklı bir çok iddiada bulundular Ama tüm bunların ortak noktası olan şey  hepsinin hayvanlardan bulaştığı iddialarıydı fakat  bu virüsün doğal bir virüs olmadığını eğer öyle olsa günümüz teknolojisiyle çok kısa bir süre içerisinde kontrol altına alınabileceğini söyleyebiliriz .

Adına vuhan virüsü dendi ilk başta çünkü virüsün hangi virüs ailesine ait olduğunu bile bilmiyorduk daha sonra virüsün çift sarmal DNA ya sahip olduğunu söylediler oysa ki virüsler bu zamana kadar canlı veya cansız sınıfında değillerdi bir geçiş formuydu bu zamana kadar olan tüm bilgileri bilimin virüsler hakkındaki tüm söylemlerini alt-üst ediyordu bu durum .en son adına covid-19 dediler ki dünya tarafından bu isim hala kullanılıp kabul gören isimdir .oysa bu virüs sadece covid virüs ailesine benzerlikten yola çıkılarak konulmuştur .literatüre böyle gecmistir. Virüs aslında ne olduğu belli değildir bilenler kendilerini bundan korumanın önlemlerini daha virüsü laboratuvar ortamında üretirken almışlardır. Bu dünya ekonomisini ,siyasetini ,doğasını kısacası tüm dengeyi değiştiren bir projedir. Bu projeye ülkemizi de dahil ederek böylece gelişmekte olan bizim gibi diğer ülkeleri de durdurma politikası şeklinde düşünülebilir zira diğer devletler her ne kadar kayıp verse de bizdeki etkileri o ülkelerde görülemez ve böyle bir durum da söz konusu değildir .

Günümüzde hiçbir aşıya itibar etmeyin zira çıkan her aşının ardından biz yanıldık diyorlar ve yine yanılacaklar bile bile .Bu virüsün bir laboratuvar ortamında üretildiği elbet bir gün açığa çıkacaktır ismini aldığı covid virüs ailesinden olmadığı anlaşılacak yeni bir isim bulunacak belki de yapay çin virüsü denilecek ama bu olay ortaya çıktığında 50 sene sonra dünyanın en büyük ekonomisinin olması beklenen Çin’in ekonomisi çökertilecek ve insanlık ayıbı olarak tarihe geçecektir.

yunus-acar
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dilek
Sonraki
Ey İnsanlar Toplum Olarak Nereye Gidiyoruz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.