Kendine İNAN!

Gerçekten kendine inanıyor musun? Yoksa çevrendekilerinin sana inanmasını mı beklersin? Senin gerçekleştirmek istediğin eylemin başarılı olacağına inanmayan arkadaşının fikirlerine daha mı çok güvenirsin?

Eğer son soruma cevabın evetse seni değersiz hissettiren arkadaşlarınla arana mesafe koymalısın. Bunun nedeni oldukça açıktır; bu tür insanları çevrende tutmak benlik saygısı için göstereceğin çabayı yerle bir edecektir. Bu sadece arkadaş değil akraban da olabilir. Sana inanmayan ya da senin ilerlemeni istemeyen kötü düşünceli kim varsa arana mesafe koy. Çünkü onlar yüzünden inanma gücünü kaybedeceksin ve pes edeceksin ya da erteleyeceksin. Peki ertelersen zamanın garantisi var mı? Ne kadar yaşayacağımızın ya da 1 saniye sonra ne olacağının? HAYIR! 

Peki ne duruyorsun? Sadece kendine inan ve yapmak istediğin şeye odaklan. Şartlar ne olursa olsun. Sen kendine inan ve zorlukların üstesinden gel.

En başta sen önemlisin senin düşüncen senin yapmak istediklerin ve senin hedeflerin. Güçlü olmalı ve yoluna devam etmelisin. Kendinden vazgeçmeyi asla ama asla düşünmemelisin. Devam etmelisin, her koşulda ne olursa olsun devam etmelisin. Sonunda hedefine ulaşacaksın. Bunu başardığında ne kadar güçlü olduğuna kendin bile şaşıracaksın. Başarınla kendine olan özgüvenin artacak ve bir zaman sonra en önemli şeyin kendine inanmak olduğunu anlayacaksın. 

“ Yeni maceralar aramaya devam etmemize izin veren şey bedenlerimize, zihnimize ve kendimize olan güvenimizdir.” 

–Oprah Winfrey

irimbal
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni Başlangıçlara…

Yeni Başlangıçlara…

Sonraki
Caesar’ı Selamlamak

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.