Kalp Hanım

Kalp Hanım

Kalp Hanım

Aslında bu ilk bloğum ve ilk yazım diyebiliriz konu olarak bunu seçmemin sebebi ise Kalben’e ithafendir ve bu güzel şarkıyı sizinle birlikte yorumlamaktır. Ne kadar kabayım ilk kendimden söz etmedim Ben -N♤ cinsiyetim kadın yaşa girmeyelim bence. Kadınlara yaşa sorulmaz çünkü.

İlkbahar mevsimine giriyoruz değil mi? Yavaştan ağaçlar, çiçekler, böcekler kış uykularından uyanıp merhaba diyorlar bize. Normalde böceklerden nefret ederim ben lakin bahar içimde oluşan gençlik ateşini öyle bir tetikliyor ki gücüne karşı koymak imkansız.

Sizin en sevdiğiniz mevsim hangisi? Ben nedense kendimi herhangi bir mevsime ait hissetmiyorum. Her mevsimin ayrı güzelliği var bende mesela kış, beyazın kendisine asil bellediği mevsim,kalın kazaklarla iş hayatına yoğun olarak başlayan tempo da diyebiliriz aslında. İlkbahar, gençliğin ateşi, tazelenmenin ferahlığı ve doğanın uyanması ile etrafa yayılan temiz havayla birlikte çiçeklerin kokusu.

Yaz, denizi parmak uçlarınızda hissetmek,akşam sokaklarda sabahlamak ve balkonlarda sohbet sesleri ile çay bardağını karıştırma sesleri. Gülüşmeler, eğlenmeler ve daha nicesi…. Sonbaharı atlamadan olmaz ama hüzünün rengi. Tabiat ana turuncu ve tonlarını kendisine şarap bellemişken ben hayata karşı olan düşüncemei sorguluyor ve kendime vakit ayırıyorum.

Neyse gelelim bizim şarkımıza. “Kalp Hanım” ne güzel bir şarkı başlığı bulmuş Kalben. Üstelik başında da çöktüğünü ve sevgilisinin başlaması gerektiğini söylüyor. Biter mi sevgiler? Sevgili gidince insanlar ççker mi yoksa sadece kafalarının içindeki seslerden,kendilerinden kaçamk için mi çöktüm derler? Sonra ekliyor ama şarkıda ” Kalp Hanım,nasılsınız?” Siz hiç birinin kalbine dokunabildiniz mi? Parmak uçlarınızla sevdiniz mi ? Ben sevdim. Öyle bri sevdim ki cennet güzelliğimle beni kıskandı. Sizi kıskandı mı cennet? Sonra bitiriyor ama Kalben “Kim dedi?” Sahiden Kalben Kim dedi? Kim bize dedi sevin diye,kim bizim kalbimize dokundu? Gözleriyle değil yüreğiyle görmeli insan,yüreğiyle anlamalı,yüreğiyle sevmeli… Bence bu kadar sohbet yeter diye düşünüyorum. Hele ki ilk blogda. Şuan da otobüste bu güzel şarkının bende uyandırdığı duyguları ile bu ilkbahar akşamında saçlarıma misafir olan rüzgarla mest oluyorum ve kalbime sesleniyorum. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Seviliyorsunuz. İlkbahar gibi.-N♤

-N♤
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı
Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı

Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı

Sonraki
Sırlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.