Jack Russell Yavru Köpek Eğitimi

Jack Russell Terrier, en zeki ve eğitilmesi en kolay köpek ırklarından biridir. Dikkat çeken bir diğer özelliği ise evde ve diğer alanlarda aşırı hareketli ve atik olmasıdır. Bu özellikler eğer eğim alınarak doğru yöne çevrilmez ise ileride çok büyük sorunlara yol açabilir. Sevimli hallerinden ziyade tanımadığı yabancı insanlara karşı çok saldırgan ve sinirli olabiliyorlar. Köpeğiniz henüz yavruyken Jack Russell Eğitimi alır ise ileride yaşanacak bütün problemlerin çözümü saplanmış olacaktır. Çünkü köpeğinizin yavruyken doğru karakter yapısını yerleştirmek ve hayatınıza göre şekillendirmek size ve köpeğinize aşırı konfor sağlayacaktır.

Yavru Jack Russell Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru Jack Russell Tuvalet Eğitimi

Evinize yeni bir arkadaş aldığımızda kazandırılması ve öğretilmesi gereken ilk şey tuvalet alışkanlığıdır. Ev içi hijyen ve temizlik açısından da bu konu çok önemlidir. Yavru Jack Russell Terrier Tuvalet Eğitimi bakımından sahibine çok zorluklar çıkaran bir tür değildir. Oldukça zeki bir tür olduğu için kolaylıkla söyleneni anlayabilir. Ancak onun anladığı şeyi yerine getirmesi sağlatabilmek o kadar da kolay değildir. Bunun için sabırlı ve anlayışlı olmak gerekir. Köpeğinizin vücut dilini iyi okuyup onun da sınırlarını zorlamamak gerektiği her zaman için geçerlidir. Jack Russell Tuvalet Eğitimi evde ve dışarıda olmak üzere 2 ye ayrılır. Evde Jack Russell Tuvalet Eğitiminde köpeğiniz tuvalet ihtiyacını evin belirli yerlerine koyulan köpek pedlerine yaparak gidermeyi öğrenir. Dışarıda Jack Russell Tuvalet Eğitiminde ise köpeğinizin tuvalet ihtiyacını dışarı çıktığında gidermesi ve ev içerisinde tuvaletini tutması gerektiği öğretiler. Eğitimler 3 aylıkken başlatılabilir ve 30 gün sürmektedir.

Yavru Jack Russell İtaat Eğitimi

Jack Russell Terrier köpekleri temel itaat eğitimini hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlar. Onlar çok zeki köpekler olduğu için jack russel ırkına göre kolay olan bazı komutlar   (örneğin otur, kalk ve yat gibi) hızlıca öğrenir. Ancak uygulamaya geçilme aşamasında pekiştirme ve hatırlatma çalışmalarının mutlaka yapılması gerekir. Jack Russell Terrier Temel İtaat Eğitiminde tasma ile gezdirilebilen ve tasma takarken çok zorlanmayan uysal köpekler sizin sol tarafınızda dizi çekiştirmesen yürümeyi de öğrenir. Temel itaat eğitiminden sonra verilmesi gerek Jack Russell İleri İtaat Eğitimidir. İleri itaat eğitiminde köpeğinize öğretilen bütün komutların tasmasız bir şekilde uygulaması sağlanır. Bu eğitim siz ve köpeğinizin rahatlığı için büyük önem taşımaktadır.

Jack Russell Sosyalleşme Eğitimi

Yavruluk döneminde aldıracağınız Jack Russell Sosyalleşme Eğitimi köpeğinizin sosyal hayata adapte olmasını kolaylaştırır. Bu eğitimin içeriği köpeğinizin yaşadığı bazı davranışsal bozuklukları ( havlama ağlama kemirme mama yememe vb.) bitirmek ve daha arkadaş canlısı olmasını sağlamaktır. Bu gibi sorunlar çözüm sağlanmadan devam ederse köpeğiniz ile sizin aranızda iletişimsel kopukluk olacak ve köpeğinizin karakteri gittikçe kötü anlamda değişecektir. Erken Jack Russell Sosyalleşme Eğitimi ile bu gibi sorunların çözümü sağlanabilecektir.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Köpek Eğitmeni Murat Güngör ile iletişime geçebilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
112 Yaşında Müslüman Olan "Yusuf" un Sultan III. Ahmed'e Mektubu!

112 Yaşında Müslüman Olan "Yusuf" un Sultan III. Ahmed'e Mektubu!

Sonraki
İçinde bulunduğumuz durumlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.