İnsan Hayatında Okunması Gereken İlk Beş Kitap

Her biri ayrı klasikler içine girmiş, birbirinden farklı dünyalar barındıran bu kitaplar iyi bir okur yolunda mutlaka okunması gereken bazı kitaplardır. Hadi listemize şöyle bir göz  atalım.

1. Simyacı: Coelho 1947 de doğmuştur. En meşhur eseri olan simyacı yazarın, Mevlananın mesnevisinden etkilenerek yazdığı bilinmektedir. Kitapta çobanın kendi hazinesi için ispanyadan Mısıra olan yolcuğu anlatılıyor.

2.Kürk Mantolu Madonna: Türk edebiyatının en etkileyici yazarlarından biri olan Sabahattin Ali, Türk edebiyatının en iyi kitaplarından birini yazmıştır. Baş karakter olan raif efendi sıradan bir insan olarak tanınır. Almanya’daki yolculuk sırasında yaşadığı aşk, ömrünün film gibi geçtiğinin ispatı olmuştur.

3. Şeker portakalı: Eser gerçek hayatı, yoksulluğu, acıyı bir çocuğun gözünden anlatan hazin biten bir hikayeden oluşur. eser bir çok insan için dokunaklı bir son işliyor.

4.Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu: Zweıg’ ın en merak edilen kitaplarından biridir ve en etkileyici kitaplarında biride diyebiliriz. Aşkı, bilinmeyeni, tutkuyu, sevgiyi, çaresizliği en güzel şekilde anlatmıştır yazar.

Evet sona sakladığım kitap geldi işte…

5.Cesur Yeni Dünya: Distopik edebiyatın diğer taşıda diyebiliriz. Eserde baskı, hipnopedya, uyku eğitim sisteminin uygulandığı bir dünyadan bahsediliyor. ( Mükemmel ötesi kitaplardan bir tanesi…)

Okumamız gereken bir çok kitap arasından sizler için ilk beş kitabı değerlendirdim arkadaşlar.

Besss
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kutuda Yedi Yıl | Colleen Stan

Kutuda Yedi Yıl | Colleen Stan

Sonraki
Neden Kendimizden Nefret Eder Gibiyiz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.